<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: facebook.com/georgianaquaticsportsnationalfederation</div></p></p><p><p><p>გუშინ, 20 ივნისს, საწყლოსნო კომპლექს "ოლიმპიკის" აუზში საქართველოს წყალბურთელ ვაჟთა 2018-19 წლების ჩემპიონატის მეორე ფინალური მატჩი გაიმართა "დინამოსა" და "თბილისს" შორის. შეხვედრა ძალიან დაძაბული გამოდგა და "თბილისმა" 2 ბურთის სხვაობით მოიგო - 12:10.</p></p></p><p><p><p>მეორე შეხვედრის პირველ პერიოდში "თბილისის" წყალბურთელები ორჯერ დაწინაურდნენ. მიუხედავად იმისა, რომ დინამოელმა <strong>ბაღათურიამ</strong> 2 გოლი მიითვალა, პირველი რვაწუთიანი მონაკვეთი მაინც "თბილისმა" მოიგო - 3:2.</p></p></p><p>იგივე შედეგი დაფიქსირდა მეორე პერიოდშიც, ხოლო მე-4 რვაწუთიანის დასაწყისში <strong>ხვედელიანმა </strong>კიდევ ერთხელ გაათანაბრა. თუმცა დარჩენილ დროში უპირატესობა "თბილისის" წყალბურთელების მხარეს იყო და საბოლოოდ გაიმარჯვეს კიდეც.</p><p><p><p><strong>"თბილისის დინამო" - "თბილისი" 10:12</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> დინამო: რაზმაძე, შავშიშვილი, ვაპენსკი (2), თეთრაძე (2), დვალი, ადეიშვილი (1), ხვედელიანი (2), ბაღათურია(3), თევდორაშვილი, მემანიშვილი, ერისთავი, ქართველიშვილი, გვეტაძე.</p><p>თბილისი: კაპანაძე, ჩიქვინიძე (1), დიასამიძე, იმნაიშვილი, სამყურაშვილი, ხოხაშვილი, ჯახაია, კუჭუაშვილი, მესხი (6), მაგრაქველიძე (2), შუშიაშვილი (2), დადვანი, ბარაბაძე.</p><p><p><p>შეგახსენებთ, პირველი შეხვედრა "დინამომ" მოიგო, ამ თამაშის შემდეგ კი სერიაში ანგარიში გათანაბრდა. ჩემპიონს მესამე შეხვედრა გამოავლენს.</p></p></p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/e7d097220fc1c6a60d1b851e027c6e47.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="წყალბურთი: ჩემპიონატის ფინალურ სერიაში "თბილისმა" ანგარიში გაათანაბრა" /></a><br></p>