<p><p><p>დღეს უთენია საქართველოს 15 წლამდე წყალბურთელ ვაჟთა ნაკრები ბულგარეთში გაემგზავრა.</p></p></p><p><p><p>ქალაქ ბურგაში ამ ასაკის წყალბურთელთა ევროპის ჩემპიონატის ფინალური ეტაპი გაიმართება. მსგავსი შეჯიბრება ევროპის საწყლოსნო სახეობათა ინიციატივით პირველად იმართება.</p></p></p><p><p><p>ტურნირზე შემდეგი წყალბურთელები გაემგზავრნენ:</p></p></p><p><p><p>გიორგი ჩაგელიშვილი, გიორგი კოზაშვილი, გურამ გოცირიძე, არჩილ ბაგაშვილი, გუგა გელაშვილი, საბა ტყეშელაშვილი, ბესო ახვლედიანი, სანდრო ვასაძე, დავით გორგოძე, გიორგი კირიაკიდი, ლუკა ჩიქოვანი, ჯეიკ ცოტაძე, ნიკოლოზ ტყეშელაშვილი, ალექსანდრე მიქაუტაძე,</p></p></p><p><p><p><strong>მწვრთნელები</strong> - გელა ტუკვაძე, ოთარ ქოიავა, ნოდარ ჩხარტიშვილი, ექიმი გიორგი კუჭაძე, მსაჯი ირაკლი კიკალიშვილი</p></p></p><p>მედლებისთვის 16 გუნდი იბრძოლებს, რომლებიც წილისყრით ოთხ ჯგუფში გადანაწილდნენ:</p><p>A ჯგუფი: უნგრეთი, ხორვატია, სლოვაკეთი, რუმინეთი</p><p>B ჯგუფი: ესპანეთი, საბერძნეთი, თურქეთი, ბულგარეთი</p><p>C ჯგუფი: იტალია, <strong>საქართველო</strong>, ჰოლანდია, რუსეთი</p><p>D ჯგუფი: სერბეთი, მონტენეგრო, სლოვენია, ბელორუსი</p><p>ჩვენი გუნდის შეხვედრათა განრიგი ასეთია: 21 ივლისი - რუსეთი; 22 ივლისი - იტალია, 23 ივლისი - ჰოლანდია.</p><p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/e7d097220fc1c6a60d1b851e027c6e47.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="საქართველო 15 წლამდე წყალბურთელ ვაჟთა ნაკრები ევროპის ჩემპიონატზე გაემგზავრა" /></a></p></p><br></p>