<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: facebook.com/georgianaquaticsportsnationalfederation</div></p></p><p><p><p>ბულგარეთში, ქალაქ ბურგასში 21 ივლისს საქართველოს 15 წლამდე ვაჟ წყალბურთელთა ნაკრებმა ევროპის ჩემპიონატი რუსეთის მატჩით დაიწყო.</p></p></p><p><p><p>ერთი კვირის წინ სტამბულის საერთაშორისო ტურნირზე საქართველოს 15 წლამდე წყალბურთელთა ნაკრებმა რუსი თანატოლები 4 ბურთის სხვაობით დაამარცხა და გამარჯვებასთან ბულგარეთშიც ახლოს იყო. ბოლო მეოთხედის წინ ჩვენი ნაკრები 4-ბურთიანი სხვაობით ამარცხებდა მეტოქეს. ქართველი წყალბურთელები თამაშის დასრულებამდე 52 წამით ადრეც წინ იყვნენ, თუმცა საბოლოოდ რუსებმა ანგარიში გაათანაბრეს და შეხვედრაც ასე დასრულდა - 9:9.</p></p></p><p><p><p><strong>საქართველო - რუსეთი 9:9</strong> (5:2, 1:1, 3:2, 0:4)</p></p></p><p><p><p>საქართველო: ჩაგელიშვილი, კოზაშვილი (1), ბაგაშვილი (1), ბეგიაშვილი, ს. ტყეშელაშვილი, ახვლედიანი (3), ვასაძე, გორგოძე, კირიაკიდი (1), ჩიქოვანი (3), ცოტაძე, ნ. ტყეშელაშვილი (1).</p></p></p><p><p><p>ახალგაზრდა ქართველი წყალბურთელები დღეს, 22 ივლისს იტალიის გუნდს დაუპირისპირდებიან.</p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/e7d097220fc1c6a60d1b851e027c6e47.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="15 წლამდე წყალბურთელთა ნაკრებმა ევროპის ჩემპიონატზე რუსეთთან ფრედ ითამაშა" /></a></p></p><br></p>