<p><p><p>ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციამ გურამ თუშიშვილი (+100 კგ) 50 ათასი დოლარით დააჯილდოვა.</p></p></p><p><p><p>საპრიზო ფონდი 220 ათასი დოლარი იყო, აქედან კაცთა და ქალთა რეიტინგებში საუკეთესოებს თუშიშვილსა და ფრანგ კლარის აგბენენუს (63 კგ) 50-50 ათასი გადაეცათ, სხვა წონით კატეგორიებში საუკეთესოებმა და მათ შორის საქართველოს ნაკრების კაპიტანმა ვარლამ ლიპარტელიანმა 10-10 ათასი მიიღეს.</p></p></p><p><p><p>აი, ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციის მიერ საუკეთესოებად მიჩნეულთა ჩამონათვალი:</p></p></p><p><p><p><strong>კაცები</strong></p><p>60 კგ. რობერტ მშვიდობაძე (რუსეთი)</p><p>66 კგ. ჰიფუმი აბე (იაპონია)</p><p>73 კგ. ან ჩანგრიმი (სამხრეთ კორეა)</p><p>81 კგ. საეიდ მოლაეი (ირანი)</p><p>90 კგ. ნიკოლოზ შერაზადიშვილი (ესპანეთი)</p><p>100 კგ. ვარლამ ლიპარტელიანი (საქართველო)</p></p></p><p><p><p><strong>ქალები</strong></p><p>48 კგ. დარია ბილოდიდი (უკრაინა)</p><p>52 კგ. ამანდინ ბუშარ ნორდმეიერი (საფრანგეთი)</p><p>57 კგ. ცუკასა იოშიდა (იაპონია)</p><p>70 კგ. ჩიზურუ არაი (იაპონია)</p><p>78 კგ. გუუსიე სტეენჰუისი (ჰოლანდია)</p><p>+78 კგ. იდალის ორტიზი (კუბა)</p></p></p><p><p><br></p>
გილოცავთ
თითქმის ნახევარი ქართველები არიან.