<p><p><p>12 მაისს, აზერბაიჯანის დედაქალაქ ბაქოში ძიუდოს გრანდ სლემის დასკვნითი დღე მიმდინარეობს.</p></p></p><p><p><p>ქართველი მძიმეწონოსანი გელა ზაალიშვილი ფინალში იჭიდავებს.</p></p></p><p><p><p>ნახევარფინალში მან რუს ანტონ კრივობოკოვს სძლია, ფინალში კი ასევე რუს რუსლან შახბაზოვს დაუპირისპირდება.</p></p></p><p><p><p>დღესვე საქართველოს ღირსებას კიდევ რამდენიმე ძიუდოისტი იცავდა, გიორგი ზაქარიაძე (+100კგ) მერვედფინალში გერმანელ სვენ ჰაინლისთან დამარცხდა, ონისე სანებლიძე (100კგ) რუს კაზბეკ ზანკიშიევთან, გიორგი ბერიაშვილი (100კგ) უნგრელ ზალან ოჰატთან, ლაშა ბექაური (90კგ) მონღოლ ალტანბაგანა ჯანტულგასთან, ხოლო ავთანდილ ჭრიკიშვილი (90კგ) კი - აზერბაიჯანელ მამადალი მედიევთან.</p></p></p><p><p><p>ფინალური ბლოკი ამ წუთებში მიმდინარეობს.</p></p></p><p><p><p>ჯერჯერობით, საქართველოს ნაკრების ანგარიშზე ორი მედალია. თემურ ნოზაძემ (60 კგ) ვერცხლი, ხოლო ტატო გრიგალაშვილმა (81 კგ) ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა.</p></p><br></p>
გაეჯიბრა უკვე ;)
ბრავო გელა!ჩემპიონიც გახდა და არსენასავით იცეკვა კიდეც.
ბექაურმაც მოუგო მონღოლ განტულგას და ბერიაშვილმაც - მაგ უნგრელს. შემდეგ წრეში წააგო ბექაურმა სერბ მაიდოვთან და ასევე შედეგ წრეში დამარცხდა ბერიაშვილი ირლანდიელ ფლეტჩერთან.