<p><p><p>24 ივნისს, ევროპული თამაშების ფინალში, რუსეთის წარმომადგენლის, ინალ ტასოევის დამარცხების შემდეგ ქართველმა ძიუდოისტმა გურამ თუშიშვილმა (+100 კგ) კომენტარი გააკეთა.</p></p></p><p><p><p>"რა თქმა უნდა, ძალიან ბედნიერი და გახარებული ვარ. მედროშეობაც ჩემთვის საპასუხისმგებლო იყო. ორმაგად მობილიზებული ვიყავი, რათა ჩემი ხალხი და ჩემი ქვეყანა გამეხარებინა.</p></p></p><p><p><p>მით უმეტეს, ფინალში დაძაბული ბრძოლა იყო. ყველამ იცის, რა მდგომარეობაა საქართველოში და გამარჯვებისთვის ყველანაირად მობილიზებული ვიყავი. ამ გამარჯვებას ჩემს ერს და ჩვენს ქვეყანას ვუძღვნი", - განუცხადა თუშიშვილმა "პირველ არხს".</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
გაიხარე გურამ, ასე უნდა, დარბაზში გამოჩენიდანვე უკვე უნდა გეტყობოდეს, რომ გამარჯვებისთვის ხარ გამოსული. მრავალ დიდ წარმატებებს გისურვებ სპორტულ და პირად ცხოვრებაში. ქართველები ვამაყობთ შენით.