<p><p><p>28 დეკემბერს დიღმის ძიუდოს აკადემიის დარბაზში საქართველოს ჩემპიონატის მიმდიანრეობის დროს ინციდენტი მოხდა.</p></p></p><p><p><p>60 კგ წონით კატეგორიაში <strong>ვასილ გაბიძაშვილისა</strong> და <strong>გიორგი ნასყიდაშვილს</strong> შორის შეხვედრის დასრულების შემდეგ გაბიძაშვილი წაგებით უკმაყოფილო მეტოქეს სახეზე ხელით შეეხო.</p></p></p><p><p><p>საქმე იმაშია, რომ გაბიძაშვილი ვაზარით იგებდა, თუმცა მესამე გაფრთხილება მიიღო და დამარცხდა.</p></p></p><p><p><p>ფინალური ბლოკი 17:00 საათიდან დაიწყება, რომლის ხილვა "სილქ უნივერსალზე" შეგიძლიათ. დღეს გამარჯვებულები 60. 66 და 73 კგ წონით ჯატეგორიებში გამოვლინდებიან. 29 დეკემბერს კი 81, 90, 100 და +100 კგ კატეგორიებში.</p></p><br></p>
საღოლ გაბიძაშვილო, ნახევარი საქართველო, თუ მეტი არა ძველბიჭობას აწვება და შენ რითა ხარ ნაკლები. მერე რა, რომ ჭკუანაკლული ხარ, სამაგიეროთ კუნთმაგარი იქნები, ჰოდა მიაწექ მაგ საქმეს. სპორტთან შენ არაფერი გაქვს საერთო, დაისვენებ მაინც. ისტორიაში ვერ მოხვდები ამ ფაქტის გამო, შენისთანა ყ##კაცების ადგილი სანაგვეზეა.
გაბიძოვი რა დღეში ხარ რა იყო ვლადიკავკაზში გგონია თავი?