<p><p><p>ბუდაპეშიტის გრან პრი ძიუდოში ქართველმა გელა ზაალიშვილმა, რომელიც 100+ კგ წონით კატეგორიაში ასპარეზობს, ყირგიზი იური კრაკოვეცკის დამარცხებით დაიწყო.</p></p></p><p><p><p>მეორე წრეში გელა მასპინძელ, უნგრეთის წარმომადგენელ რიჩარდ სპიპოშს შეხვდა და ისიც დაამარცხა. 1/4-ფინალში ზაალიშვილის მეტოქე რუსი ინალ ტასოევი იყო, რომელთანაც ქართველი დამარცხდა. რეპეშაჟში კი მისი მეტოქე უზბეკი ბეკმუროდოვ ოლტიბოევი იქნება.</p></p></p><p><p><p> <p><div class="ws_video" id="16312" style="text-align: center; font-weight: bold; border: 1px solid; margin: 0px auto;"><span style="padding: 2px; display: block; color: #990000; font-size: 14px;">Video</span><img src="http://video.ambebi.ge/files-6/2020/10-25//gela-zaalishvili-256629.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ლევან მატიაშვილი და გელა ზაალიშვილი მედლებისთვის ბრძოლას რეპეშაჟში განაგრძობენ [VIDEO]" /></p><p><span style="padding: 2px; display: block;">გელა ზაალიშვილი - რიჩარდ სპიპოში</span></p></p> </div></p></p><p><p><p>ამავე წონაში იგივე ეტაპამდე მივიდა ლევან მატიაშვილიც. ლევანმა ჯერ ყაზახი იარასილ კაჟიბაევი დაამარცხა, მეორე წრეში ბრაზილიელ დავიდ მოურაც ყაზახის გზას გაუყენა და 1/4-ფინალში ისიც რუსს, თამირლან ბაშაევთან დამარცხდა. რეპეშაჟში კი ბრაზილიელ რაფაელ სილვას დაუპირისპირდება.</p></p></p><p><p><p> <p><div class="ws_video" id="16313" style="text-align: center; font-weight: bold; border: 1px solid; margin: 0px auto;"><span style="padding: 2px; display: block; color: #990000; font-size: 14px;">Video</span><img src="http://video.ambebi.ge/files-6/2020/10-25//levan-matiashvili-256631.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ლევან მატიაშვილი და გელა ზაალიშვილი მედლებისთვის ბრძოლას რეპეშაჟში განაგრძობენ [VIDEO]" /></p><p><span style="padding: 2px; display: block;">ლევან მათიაშვილი - დავიდ მოურა</span></p></p> </div></p></p><p><p><p>-90 კგ წონით კატეგორიაში ტატამზე მოგვიანებით გამოვიდა ავთანდილ ჭრიკიშვილი. სამწუხაროდ, ქართველმა ჩემპიონმა რუს მიხაილ იგოლნიკოვთან წააგო.</p></p></p><p><p><p>ამავე წონაში ესპანეთის სახელით მოასპარეზე ნიკოლოზ შერაზადიშვილმა კი ყაზახი ისლამ ბოზბაიევი დაამარცხა და მესამე წრეში შვეიცარიელ სირილ გროსკლაუსს შეხვდება.</p></p></p><p><br></p>
მოკლედ რუსებს ვეღარ ვუგებთ!