<p>აბუ-დაბის გრანდ-სლემის პირველ დღეს გიორგი სარდალიშვილმა ოქროს მედალი მოიპოვა.</p><p>- 60 კგ-ში მოასპარეზე ქართველმა ძიუდოისტმა გზად ებრაელი მატან კოკოლაევი, ფრანგი მაქსიმ მერლინი, თურქი სალიჰ ილდიზი და აზერბაიჯანელი ბალაბაი აღაიევი ჩამოიტოვა. ოქროს მედლისთვის ბრძოლაში კი იუნგ ვეის ვაზარით სძლია.</p><p>ამავე წონით კატეგორიაში თემურ ნოზაძე ბრინჯაოს მედლისთვის ბრძოლაში სალიჰ ირდიზთან დამარცხდა და უმედლოდ დარჩა.</p><p>თემურმა ნახევარფინალური დაპირისპორება იანგ ვეისთან წააგო, მანამდე კი ფრანგ რიშარდ ვერგნესის, ტაჯიკ მუსლიმბეკ კარიმოვსა და ინდოელ კუმარ იადავს მოუგო.</p><p><p><br></p>
kako
მადლობტ მეგობარო,რაცჰასჰიც არიან სარდალასჰვილები კერზოტ ხვანცჰკარასჰი.ტუ მეხსიერება არ მგალატობს.
Kakos
ეს ბიჭი ინგილო არის, სამთაწყაროდან.
სჰენ გენაცვალე სჰვილო,მეგობრებო ტუ ვინმემ იციტ ცარმოსჰობიტ საიდან არის მოიცერეტ. რუსტაველი რომ არის ვიცი. მადლობტ.
მომატებული აქვს გიორგის, ყჩაღ. გილოცავთ ყველას. იანგის დამარცხება ურთულესია და გიომ შეძლო და ჯერ 19წლისაა. ფიზიკურად კიდევ მოძლიერდება. შრომა და წარმატება აუცილებლად განივრცობა ხარისხობრივადაც დიდ ტურნირებზე.
ოლიმპიადისთვის სამოციც და სამოსდაექვსიც შესაცვლელია, ამიტომ ეს ბიჭი დიდი იმედია.
თან ვის მოუგო ფინალი, #1-ს რეიტინგში! როგორც მინიმუმ,შემდეგი ევროპა აუცილებლად უნდა აჭიდაონ, მიუხედავად იმისა,რომ ჯერ კიდევ ახალგაზრდულშია.
უუჰ შენ გენაცვალე გიორგი! სასწაული ბიჭია! 60 კგ-შიც შეგვიძლია აწი მშვიდად ვიყოთ. უფალი შენსკენ მუდამ!