<p>თბილისის გრანდ-სლემის მეორე საშეჯიბრო დღეს ტატამზე 12 ქართველი სპორტსმენით წარდგა, მათგან კი -73 კილოგრამ წონით კატეგორიაში ლაშა შავდათუაშვილმა ოქროს მედალი მოიპოვა.</p><p>ლაშამ მეოთხედფინალში სამხრეთკორეელი კანგი იპონით დაამარცხა, ნახევარფინალში კი ისრაელელ ტოჰალ ბუტბულს სძლია, შავდათუაშვილმა ფინალში ნეიტრალური დროშის ქვეშ მოასპარეზე კარენ გალსტიანი დაამარცხა.</p><p>შეგახსენებთ, საქართველოს ნაკრების ანგარიშზე ორი ოქროს მედალია.</p><p><p><p><p><br></p>
დისკვალიფიკაცია აქვს ღვინიაშვილს, დოპინგზე დადებითი აჩვენა ტესტმა. მაგიტომ აღარ ჩანს, ამდენი ხანია.
HHH
დაიწყეთ ეხლა კიდე შეთქმულების თეორიები? ალბათ გაუჩალიჩეს ხო?:)) მაისურაძემ თვითონ აღიარა რაც დალია. არცერთ ქვეყანაში არ უჭერენ მხარს და ახალისებენ დოპინგზე ჩავარდნილ სპორტსმენებს. ჩვენ ხო ყველაფერს უკუღმა ვაკეთებთ.
იგივე მდგომარეობაშია რაშიც ლუკა მაისურაძე…
კიდევ ერთი შავი ლომი!
ვულოცავ ლაშას ლამაზ გამარჯვებას. დასაფასებელი სპორტსმენი და ადამიანია. იქნებ ვინმემ მიპასუხოთ ბექა ღვინიაშვილმა დაანება თავი ჭიდაობას თუ რა ხდება?
ისრაელის მოქალაქე არ შეიძლება იყოს არაებრაელი? და რას დაუძახებთ მაშინ?
კონსულტანტი
"ებრაელი" ეთნიკურ კუთვნილებას აღნიშნავს. ისრაელი სახელმწიფოა და ამ შემთხვევაში სწორია "ისრაელის წარმომადგენელი".
ვერ გავიგე
ეს გოჩილაიძე ნამდვილად მოჭიდავეა თუ სხვა სპორტიდან გადმოვიდა? ესეთი უფხო, უჯიგრო და მშიშარა მოჭიდავე ჯერ არ გვყოლია მგონი ნაკრებში. რა ყველას 10 წამში დაუწვა, რა იყო ეს?