<p>დიღომში მდებარე "ახალი თბილისის " დარბაზში მიმდინარე საქართველოს ჩემპიონატი ბერძნულ-რომაული სტილით ჭიდაობაში დასრულდა <br> დიღომში მდებარე "ახალი თბილისის " დარბაზში მიმდინარე საქართველოს ჩემპიონატი ბერძნულ-რომაული სტილით ჭიდაობაში დასრულდა.</p><p>მეორე საშეჯიბრო დღეს გამარჯვებულები დარჩენილ 5 წონით კატეგორიაში გამოვლინდნენ.</p><p>საქართველოს ჩემპიონატზე ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში გუნდურ ჩათვლაში აჭარის გუნდმა გაიმარჯვა, მეორე ადგილზე ოზურგეთი, ხოლო მესამეზე თბილისი გავიდა.</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>60 კგ</p><p></strong></span>1. დავით ჩხარტიშვილი (ოზურგეთი)</p><p>2. რამაზ სურმანიძე (აჭარა)</p><p>3. ირაკლი ძიმისტარაშვილი (ოზურგეთი)</p><p>3. ლაშა მარიამიძე (თბილისი)</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>67 კგ</strong></span></p><p>1. შმაგი ბოლქვაძე (აჭარა)</p><p>2. თორნიკე ჯანგავაძე (ქუთაისი)</p><p>3. გოგა გოგიბერაშვილი (სამტრედია)</p><p>3. ჯონი ხეცურიანი (ხობი)</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>77 კგ</strong></span></p><p>1. თორნიკე ძამაშვილი (გარდაბანი)</p><p>2. მინდია წულუკიძე (აჭარა)</p><p>3. ბაკურ გოგოლი (თბილისი)</p><p>3. გელა ბოლქვაძე (აჭარა)</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>87 კგ</strong></span></p><p>1. რობერტ კობლიაშვილი (გარდაბანი)</p><p>2. ვარლამ კვარაცხელია (ხობი)</p><p>3. გიორგი ქაცანაშვილი (სართიჭალა)</p><p>3. გურამ ხეცურიანი (ქუთაისი)</p><p><span style="color: #3366ff;"><strong>130 კგ</strong></span></p><p>1. იაკობ ქაჯაია (წყალტუბო)</p><p>2. ბექა კანდელაკი (თბილისი - ორც)</p><p>3. ლევან არაბული (მცხეთა)</p><p>3. ვასილ იმერლიშვილი (რუსთავი)</p>