<p>U23. ევროპის ჩემპიონატი: ქართველი "ბერძენ-რომაელების" 2 ოქრო და 1 ბრინჯაო <br> სტამბულში მიმდინარე ევროპის 23-წლამდელთა ჩემპიონატის პირველ საფინალო დღეს ჩვენმა ნაკრებმა 2 ოქროს და 1 ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა. ევროპის ჩემპიონები <strong>ნუგზარ წურწუმია</strong> (55 კგ) და <strong>ზვიად პატარიძე</strong> (130 კგ) გახდნენ, ბრინჯაოს მედალი კი <strong>ლერი აბულაძემ </strong>(63 კგ) მოიპოვა.</p><p>ხვალ 6 ივნისს, კიდევ 3 მედლის მოპოვების შანსი გვაქვს, <strong>რამაზ ზოიძე</strong> (72 კგ) ფინალში გავიდა და თურქ ჩენგიზ არსლანს დაეჭიდება, <strong>დავით ჩხარტიშვილი </strong>(60 კგ) და <strong>გიორგი მელია </strong>(97 კგ) დამამშვიდებელ წრეში არიან ბრინჯაოსთვის ბრძოლას აგრძელებენ.</p><p>პირველი საშეჯიბრო დღის შემდეგ საქართველოს ბერძნულ-რომაული სტილით ნაკრები საერთო გუნდურ ჩათვლაში 65 ქულით პირველ ადგილზეა, მეორეზე თურქეთი, ხოლო მესამეზე რუსეთია.</p><p>ფინალური ბლოკი 6 ივნისს 19:00 საათიდან დაიწყება.</p>
ძალიან მაგარი ბიჭები ხართ!!! თქვენი იმედი აქვს საქართველოს, ზუსტათ ვიცი რომ უდიდეს შედეგს დადებს ეს ნაკრები!!! გაუმარჯოს ჩვენს მოჭიდავეებს გაუმარჯოს საქართველოს!!!