<p>სტამბულში მიმდინარე "ვები ემრეს" სახელობის საერთაშორისო ტურნირის პირველი საფინალო დღეს საქართველოს ბერძნულ-რომაული სტილით ნაკრებმა 3 მედალი - 1 ოქრო და 2 ბრინჯაოს მოიპოვა.</p><p>ტურნირის ჩემპიონი ოზურგეთელი ლევან ქავჟარაძე (63 კგ) გახდა, რომელმაც ფინლაში აზერბაიჯანელი კამრან მამადოვი 7-1 დაამარცხა, ბრინჯაოს მედლები ზურაბ მაჭარაშვილმა (55 კგ) და გიორგი მელიამ (97 კგ) მოიპოვეს. მაჭარაშვილს მცირე ტრამვის გამო თანაგუნდელი ნუგზარ წურწუმია არ გამოუცხადდა, მელიამ კი ასევე თანაგუნდელ მათე სოფაძეს გადამწყვეტ შეხვედრაში 2:1 სძლია.</p><p>დღესვე წინასწარი და ნახევარფინალური შეხვედრები გამართეს 60, 67, 77, 87,130 კგ კატეგორიის ფალავნებმა. ქართველთაგან ფინალში დემურ ქავთარაძე (77 კგ) გავიდა, საჩინო დავითაია (67 კგ) და შალვა ხალიძე (87 კგ) ბრინჯაოს მედლებისათვის იჭიდავებენ.</p><p>ფინალური ბლოკი დღეს, 3 თებერვალს 13:00 საათზე დაიწყება.</p><p>"ვები ემრეს" სახელობის რიგით 37-ე საეთაშორისო ტურნირზე 11 ქვეყნის 200-ზე მეტი ფალავანი იღებს მონაწილეობას.</p><p><p></a><strong>მომზადებულია ჭიდაობის ეროვნული ფედერაციის პრესსამსახურის მიხედვით.</strong></p><p><br></p>