<p><p><p>მოჭიდავე ზურაბ დათუნაშვილისა და ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტ გეგა გეგეშიძის დაპირისპირების საქმეზე, რომელშიც გეგეშიძე ბრალდებულია, წინასასამართლო სხდომაზე მხარეებმა მტკიცებულებები წარადგინეს.</p></p></p><p>ბრალდების მხარის მტკიცებულებათა ნუსხაში არის მოწმეთა ჩვენებები, მათ შორის, დაზარალებულ ზურაბ დათუნაშვილის ჩვენება. ასევე, მტკიცებულების სახით წარმოდგენილია ტელევიზიით გავრცელებული ფაქტის ამსახველი ვიდეოჩანაწერი.</p><p>დაცვის მხარემ პროკურატურის მტკიცებულებები სადავოდ გახადა, რაც იმას ნიშნავს, რომ მათი განხილვა საქმის არსებითი განხილვის დროს პროცესზე მოხდება. თავის მხრივ, საკუთარი მტკიცებულებები წარადგინეს გეგეშიძის ადვოკატებმაც.</p><p>სასამართლომ როგორც დაცვის, ისე ბრალდების მტკიცებულებები დასაშვებად ცნო. მოსამართლე ქეთევან ჯაჭვაძემ საქმეზე არსებითი განხილვისთვის 20 მარტი, 15:00 საათი განსაზღვრა.</p><p>შეგახსენებთ, რომ ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტი გეგა გეგეშიძე სპორტის სასახლეში 11 იანვარს, მასსა და ევროპის ჩემპიონს, ზურაბ დათუნაშვილს შორის მომხდარ ინციდენტთან დაკავშირებით, სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით დააკავეს, რაც ძალადობას გულისხმობს.</p><p><p><p>საქალაქო სასამართლომ გეგეშიძე 5 000-ლარიანი გირაოთი გაათავისუფლა და ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტის პოსტიც შეუნარჩუნა.</p></p></p><p><p><p><strong>წყარო: ipn.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p><p></p></p><br></p>