<p><p><p>იტალიის ქალაქ ფაენზაში მიმდინარე ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავე ჭაბუკთა ევროპირველობაზე <strong>მათე გოქაძე</strong> (110 კგ) ჩემპიონი გახდა.</p></p></p><p><p><p>გოქაძემ ფინალში რუსეთის წარმომადგენელი საიდ მუსაევი 8:0 დაამარცხა.</p></p></p><p><p><p><strong>დიმიტრი ხაჩიძემ</strong> (55 კგ) დამამშვიდებელი ფინალი უკრაინელ ედუარდ სტრელჩუკს 5:1 მოუგო და ბრინჯაოს მედალს დაეუფლა.</p></p></p><p><p><p>სამწუხაროდ, <strong>ნიკოლოზ მარგველაშვილი </strong>(65 კგ) აზერბაიჯანელ ჰასაი ჰასანლისთან 0:9 დამარცხდა და მედლის გარეშე დარჩა.</p></p></p><p><p><p>საქართველოს ნაკრებს კიდევ სამი მედლის მოპოვების შესაძლებლობა აქვს:<strong> დათა ჩხაიძეს</strong> (71 კგ) ოქროსი, <strong> ნიკა ბროლაძეს</strong> (60 კგ) და <strong>კოტე სიჭინავას</strong> (92 კგ) კი ბრინჯაოსი.</p></p></p><p><p><p>ჩხაიძემ ბელორუს პიახოთას 4:1, უნგრელ ჰორვაცს 6:0 და შვედ ბორკენჰაგენს 9:0 მოუგო და ფინალში მოლდაველ გუტუს დაეჭიდება.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
kix
ძლიერი ბიჭი ჩანს მათე. პირველ რიგში ამ გამარჯვებას ვულოცავ! მომავალში კი მინდა ვუსურვო, რომ არასოდეს მოკლებოდეს ბრძოლის ჟინი და ყოველთვის თან ახლდეს იღბალი. აი, მერე ნახეთ მათეს კისერზე ოქროს მედლები.
gurami
ვუყურებ ამ ჩემპიონატს და მათე მართლაც უძლიერესია! სულ წარმატების გზით გევლოს ქართველო ვაჟკაცო!