<p>საქართველოს "ბერძნულ-რომაული" ნაკრების შემადგენლობა 14-22 სექტემბერს, ნურსულთანში გასამართ მსოფლიოს ჩემპიონატზე. ყაზახეთში ტოკიოს 2020 წლის ოლიმპიური თამაშების ლიცენზიებიც გათამაშდება, რომლებსაც თითოეულ ოლიმპიურ წონით კატეგორიაში (60, 67, 77, 87, 97, 130 კგ) პირველი ექვსეული მიიღებს.</p><p>55 კგ - ნუგზარ წურწუმია (ხობი)</p><p>60 კგ - დავით ჩხარტიშვილი (ოზურგეთი)</p><p>63 კგ - ლევან ქავჟარაძე (ოზურგეთი)</p><p>67 კგ - შმაგი ბოლქვაძე (აჭარა)</p><p>72 კგ - იური ლომაძე (ოზურგეთი)</p><p>77 კგ - გელა ბოლქვაძე (აჭარა)</p><p>82 კგ - ლაშა გობაძე (აჭარა)</p><p>87 კგ - გურამ ხეცურიანი (ქუთაისი)</p><p>97 კგ - გიორგი მელია (სამტრედია)</p><p>130 კგ – იაკობ ქაჯაია (წყალტუბო)</p><p>პირველები მსოფლიოს ჩემპიონატზე ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეები იასპარეზებენ.</p><p>14-15 სექტემბერი - 55-63-72-82 კგ</p><p>15-16 სექტემბერი - 67-87-97 კგ</p><p><p><p>16-17 სექტემბერი - 60-77-130 კგ</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>wrestling.ge</strong></p></p><br></p>
ყველაზე სუსტი და კორუმპირებული ფედერაცია!!!!!!! სად არის პატარიძე ზოიძე?? ეს მოჭიდავეები ხომ ათიდან ათ შეხვედრას უგებენ მანდ წაყვანილ წონის წარმომადგენლებს!!!! არაფერი არ გვეშველება!!!!!