<p>მოჭიდავე ზურაბ დათუნაშვილის ცემის ფაქტზე ბრალდებული ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტის, გეგა გეგეშიძის ბრალდების სისხლის სამართლის საქმეზე სასამართლო პროცესი ამ წუთებში მიმდინარეობს. საქმეს მოსამართლე დალი მეტრეველი განიხილავს. სხდომას ესწრება თავად ბრალდებულიც.</p><p>დღევანდელ სასამართლო სხდომაზე ბრალდების მოწმეს დაჰკითხავენ.</p><p>მოწმის გამოკითხვამდე დაცვის მხარემ საქმეში ახალი მტკიცებულების დართვის თაობაზე შუამდგომლობა დააყენა. ბრალდებულის ადვოკატმა მარინე ცუცქირიძემ წარადგინა დაზარალებული ზურა დათუნაშვილის ნოტარიულად დამოწმებული წერილი, სადაც მისივე თქმით, წერია, რომ ზურა დათუნაშვილი და გეგა გეგეშიძე მორიგდნენ და დაზარალებულს პრეტენზია არ აქვს.</p><p>მოსამართლემ აღნიშნული შუამდგომლობა დააკმაყოფილა.</p><p>შეგახსენებთ, რომ ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტი გეგა გეგეშიძე სპორტის სასახლეში, 11 იანვარს, მასსა და ევროპის ჩემპიონს, ზურაბ დათუნაშვილს შორის მომხდარ ინციდენტთან დაკავშირებით, სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით დააკავეს, რაც ძალადობას გულისხმობს.</p><p><p><p>საქალაქო სასამართლომ გეგეშიძე 5 000-ლარიანი გირაოთი გაათავისუფლა და ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტის პოსტიც შეუნარჩუნა.</p></p></p><p><p><p><p><p><p> <p></p></p> წყარო: <a href="https://www.interpressnews.ge/ka/article/572963-advokatis-gancxadebit-zura-datunashvilis-notariulad-damtkicebul-cerilshi-agnishnulia-rom-datunashvili-da-gega-gegeshize-morigdnen-da-dazaralebuls-pretenzia-ar-akvs" target="_blank">ipn.ge</a></p><p><br></p>