<p><p><p>ვარშავაში ბერძნულ-რომაული სტილით ჭიდაობაში საქართველოს ნაკრებმა ორი მედალი მოიპოვა.</p></p></p><p><p><p>იაკობ ქაჯაია (130 კგ) ფინალში თურქ რიზა კაიასთან დამარცხდა და ვერცხლის მედალს დასჯერდა.</p></p></p><p><p><p>ლერი აბულაძემ (63 კგ) აშკარა უპირატესობით (9:1) სძლია რუმინელ მიხაი რადუს და ბრინჯაოს დაეუფლა.</p></p></p><p><p><p>შმაგი ბოლქვაძემ (72 კგ) უნგრელი ატილა ფრიტჩი დაამარცხა (3:1) და ფინალში გავიდა.</p></p></p><p><p><p>აივენგო რიკაძემ (82 კგ) ნახევარფინალი რუსეთის წარმომადგენელ ადლან აკაევთან წააგო (1:6) და ბრინჯაოსთვის იბრძოლებს.</p></p></p><p><p><p>სერბეთის სახელით მოასპარეზე ზურაბ დათუნაიშვილმა (87 კგ) ბელარუსი კირილ მასკევიჩი დაამარცხა და ოქროს მედლის მფლობელი გახდა.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
ამ კაიაალს როგორ ვერ უნდა მოვუგოთ ქართველებო-იაკობმა -ძლიერი მწვრთნელებით კაიაალთან რაღაც სპეც-მომზადება უნდა გაიაროს, ან მარჯვენა ხელის აქნევით და წელს ზემოთ სწრაფად შესვლა - 2 ქულაზე ბოლომდე გადასვლით, ან დაქნევით და სწრაფად წელში შესვლით...მოკლედ რაღაც უნდა მოძებნოთ, ასევე სხვა ძლიერი მძიმეები არ გამოგვრჩეს და შეიძლება ქაჯაიამ ოლიმპიური ოქრო დადოს. - ასევე გენოზეც - მოძმანაშვილი მაინც ჩამოვიყვანოთ - აგკულს რომ ავარჯიშებს... მ ძ ი მ ე შ ი ორივე ოლიმპიური ოქრო ა რ გავატანოთ თურქებს.
უი დაივიწყა ერმა რატომ წავიდა სერბეთში? ალბათ მოკლე მეხსიერების მქონე ელემენტები ლანძღვასაც არ დაიშურებებ რატომ გამოდის სერბეთის სახელითო
საქართველოს ჭიდაობა ფსკერამდე დაეშვა! სირცხვილია! ოქროს თაობის მოჭიდავეები და შედეგი 0! ყველა მაგარი მწვრთნელი გავუშვით ქვეყნიდან და არაფრის შემქმნელი იანტბრლიძის იმეფი გვაქვს(( სირცხვილია!!
ყოჩაღ დათუნაშვილი. კიდევ მრავალ გამარჯებას გისურვებ!!
გეგეშიძე, მილოცვა არ დაგავიწყდეს.