<p><p><p>ბელგრადში ბერძნულ-რომაულ ჭიდაობაში მსოფლიოს ჩემპიონტზე ნუგზარ წურწუმიამ (55 კგ) ვერცხლის მედალი მოიპოვა.</p></p></p><p><p><p>წურწუმია ფინალში მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონ ელდანიზ აზიზლისთან (აზერბაიჯანი) 4:13 დამარცხდა.</p></p></p><p><p><p>წურწუმიამ ფინალამდე მოჰამედ დრიდი (ალჟირი), არტიო დელეანუ (მოლდოვა) და იასურბეკ ორტიკბოევი (უზბეკეთი) დაამარცხა.</p></p></p><p><p><p>აღსანიშნავია, რომ წურწუმია მსოფლიოს ჩემპიონატის ფინალში ზედიზედ მეორედ, სულ კი მესამედ გავიდა.</p></p></p><p><p><p>დღეს მსოფლიოს ჩემპიონატზე ფრიდონ აბულაძემ (60 კგ), რამაზ ზოიძემ (72 კგ) და გიორგი მელიამ (97 კგ) მედლების მოპოვება ვერ შეძლეს.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
რა მოხდა ხომ ვერ გვეტყვით?
რატომ არ წერთ, რომ სულ 50 წამი გაგრძელდა ჭიდაობა და ჩვენი ფალავანი ამ ანგარიშზე მოიხსნა. ტელევიზიით, რომ არ აჩვენეთ, ალბად გული გიგრძნობდათ.