<p><p><p>28-30 მარტს პორტუგალიაში საპლაჟო ჭიდაობის მსოფლიოს სერიის პირველი სალიცენზიო ტურნირი გაიმართა, სადაც 4 წონითი კატეგორიიდან 3-ში გამარჯვება ქართველმა მოჭიდავეებმა მოიპოვეს.</p><p>ოქროს მედლების მფლობელები ლევან ქელეხსაშვილი, დავით ხუციშვილი და დავით მარსაგიშვილი გახდნენ.</p></p></p><p>ქელეხსაშვილმა (70 კგ) გადამწყვეტ შეხვედრაში აზერბაიჯანელ ილიასლის 2-2-ზე ბოლო ქულის ხარჯზე მოუგო, ხუციშვილმა (80 კგ) აზერბაიჯანის კიდევ ერთ წარმომადგენელ იუსუბოვს საჩემპიონო ბრძოლაში 3-0 სძლია.</p><p>ლონდონის ოლიმპიური თამაშების ბრინჯაოს პრიზიორმა და ევროპის 2-გზის ჩემპიონმა დავით მარსაგიშვილმა კი ოქროს მედლისათვის თურქი მურატ ოზკანი 3-0 დაამარცხა. სტეფანწმინდელი ფალავანი ტურნირზე შესრულებული საუკეთესო გდებისათვისაც დაჯილდოვდა.</p><p>საქართველოს ნაკრებს ჯემალ კილაძე და აკაკი კუნჭულია ხელმძღვანელობდნენ, ჩვენს დელეგაციას კი გიორგი ლომიძე თავკაცობდა.</p><p><p><p>აღნიშნული ტურნირი სან-დიეგოს ქვიშის თამაშებზე მოსახვედრი პირველი სალიცენზიო ტურნირია, დაგეგმილია კიდევ 3 მსოფლიოს სერიის ტურნირი, სადაც სპორტსმენები სალიცენზიო ქულებს დააგროვებენ.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p><br></p>