<p><p><p>იაპონიის სუმოს ასოციაციამ დღეს, 25 ივნისის გამთენიისას, განახლებული ბანძუკე (რეიტინგი) გამოაქვეყნა, რომლის მიხედვითაც, რიკიშები მოახლოებულ ნაგოია ბაშოზე იასპარეზებენ.</p></p></p><p><p><p>სიურპრიზი აღმოჩნდა ქართველი სეკიტორის, გაგამარუს საგრძნობი დაწინაურება. გაგა ჯუღელმა 4-ნახევარი საფეხურით აიწია ბანძუკეში და დასავლეთის მე-2 ნომრად მოგვევლინა ჯურიოს დივიზიონში.</p></p></p><p><p><p>ეს კი იმას ნიშნავს, რომ მინიმალური კაჩი-კოშის შემთხვევაშიც კი შესაძლოა გაგა უკვე მაკუუჩიში (უმაღლესი დივიზიონი) აღმოჩნდეს. 9 ორთაბრძოლის მოგება კი, ფაქტობრივად, 100%-ით გაუნაღდებს უმაღლესი დივიზიონის საგზურს - იქ, სადაც 36 ბაშო აქვს მას კარიერაში ჩატარებული.</p></p></p><p><p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>
"როცა მაკუშიტაში ორჯერ დავმარცხდი, ვფიქრობდი, ამათთან როგორ ვაგებ-მეთქი?!" - გაგამარუ ტრავმებსა და კარიერის გაგრძელებაზე