<p>თბილისში დაიწყო ოთხთა საერთაშორისო ტურნირი 15-წლამდელთა ნაკრებებს შორის <br> თბილისში დაიწყო ოთხთა საერთაშორისო ტურნირი 15-წლამდელთა ნაკრებებს შორის. პირველი ტური წარმატებული გამოდგა საქართველოს და თურქეთის ნაკრებებისთვის.</p><p><strong>გიორგი ჩიტაურის</strong> გუნდმა ტექნიკურ ცენტრ "ბასას" მოედანზე ლიტვას 6:0 მოუგო, ხოლო თურქეთმა დავით პეტრიაშვილის სახელობის სტადიონზე 2:0 აჯობა ბელორუსს.</p><p>ჩვენმა გუნდმა მეტოქესთან უდიდესი უპირატესობა ტაიმებში 3-3 გოლით აღნიშნა. თავი ჯაბა ჯიბლაძემ (მე-7 წუთი), ლუკა ქუნთელიამ (19), ლუკა გაგნიძემ (26), ლუკა თაგორაშვილმა (51), ნიკა სიხარულაშვილმა (60) და გიზო მამაგეიშვილმა (66) გამოიჩინეს.</p><p>ლიტვასთან საქართველოს ნაკრების შემადგენლობა ასეთი იყო:</p><p>შურღაია, გოგოტიშვილი, ხვადაგიანი, ფერცულიანი, უბილავა, ზოსიაშვილი, გაგნიძე, აბუაშვილი, ჩხეტიანი, ჯიბლაძე, ქუნთელია.</p><p>შეცვლაზე შევიდნენ: აბჟანდაძე, მამაგეიშვილი, ვაზაგაშვილი, სიხარულაშვილი, ბეჭვაია, მეხტიევი, თაგორაშვილი.</p><p>მეორე ტური 6 დეკემბერს გაიმართება. 12 საათზე "დავით პეტრიაშვილზე" ლიტვა თურქეთს შეხვდება, ხოლო 14 საათზე "ბასაზე" საქართველო ბელორუსს გაეჯიბრება.</p><p><strong></p><p>მომზადებულია gff.ge-ს მიხედვით</strong></p>