<p>საქართველოს 15-წლამდელთა ნაკრებმა ლატვიის დედაქალაქ რიგაში მიმდინარე ევროპის ლიგის მესამე წრეში მორიგი გამარჯვება მოიპოვა.</p><p>პოლონური გუნდის 66:21 განადგურების შემდეგ, <strong>ალექსი ჯაფარიძისა</strong> და <strong>დიმიტრი ჯაკობოვის</strong> გაწვრთნილმა ნაკრებმა მასპინძლებიც დაამარცხეს. ქართველების მეტოქე ლატვიური "იუგლა" გახლდათ, ტურნირზე 11-დან 8 მოგება ჰქონდა და ლიდერთა შორის გახლდათ. საქართველოს ნაკრებმა ლატვიური გუნდი 15 ქულის სხვაობით - 45:30 დაამარცხა.</p><p>პირველი ტაიმის შემდეგ ქართველები მხოლოდ 3 ქულას იგებდნენ. ჯაფარიძის გუნდმა მეტოქე ბოლო პერიოდში გატეხა, რომელიც მასპინძლებს 14:3 მოუგო და მესამე წრის ფარგლებში 2-დან 2 გამარჯვება მოაგროვა. საერთო ჩათვლაში კი ჩვენს ნაკრებს 7 მოგება და 5 მარცხი აქვს და ოთხთა ფინალში გასასვლელად დარჩენილ მატჩებში მაქსიმალურად ბევრი ქულის მოპოვება მართებს.</p><p>დილანდელი მატჩის მსგავსად, საქართველოს ნაკრებში 10 ქულით ბომბარდირი გუჯა ხვედელიძე გახდა. 9 ქულა მოაგროვა ლუკა ხუციშვილმა, ხოლო გიორგი მოსიაშვილის ანგარიშზე 8 ქულა დაგროვდა. ჩვენს ნაკრებს დიდი მხარდაჭერა ჰქონდა დარბაზში მყოფი გულშემატკივრებისგან. ქართველების მატჩებს ესწრებიან და ქომაგობას არ აკლებენ ლატვიაში საქართველოს საელჩოს წარმოადგენლები და პირადად ელჩი თიმურაზ ჯანჯალია.</p><p>საქართველოს ნაკრები მორიგ მატჩს 17 მარტს ჩაატარებს. ქართველების მეტოქე იქნება კვლავ ლატვიური გუნდი - რიგის "კრაულა/ვეფ". შეხვედრა თბილისის დროით 15:00 საათზე დაიწყება.</p><p><strong></p><p>მომზადებულია gbf.ge-ს მიხედვით</strong><br></p>