<p>ავთანდილ ჭრიკიშვილი სარაევოში 5-6 მაისს გასამართ ევროპის თასის ტურნირზე მონაწილეობას არ მიიღებს. ამის შესახებ სოციალურ ქსელში მისმა მეუღლემ, თამუნა გვენეტაძემ დაწერა.</p><p>"როგორც მოგეხსენებათ, რამდენიმე ხნის წინ ავთომ განაცხადი გააკეთა სარაევოში გასამართ ევროპის თასის ტურნირზე საასპარეზოდ, სადაც ის გამთენიისას უნდა გამგზავრებულიყო.</p><p>ევროპის ჩემპიონატის შემდეგ განვითარებული მოვლენების გამო, საქართველოს ძიუდოს ნაკრების წევრების ერთსულოვანი გადაწყვეტილებით, ავთო აღარ იასპარეზებს ზემოხსენებულ ჩემპიონატში.</p><p>ავთოს სახელით, ბოდიშს ვუხდი მის გულშემატკივრებს ამ მოლოდინის გაცრუებისთვის და გპირდებით, ავთოს უახლოეს მომავალში კვლავ იხილავთ ტატამზე.</p><p>რაც შეეხება მიზეზებს, თუ რატომ აღარ მოხდა მისი გამგზავრება ბოსნიაში, ამასთან დაკავშირებით, ძიუდოს ნაკრები თავად გააკეთებს განცხადებას უახლოეს საათებში.</p><p>კიდევ ერთხელ გიბოდიშებთ შექმნილი ვითარების გამო და მადლობას გიხდით გულშემატკივრობისათვის", - წერს თამუნა გვენეტაძე.</p><p><img src="pictures/artimages/original/a5a34f1b3e28670bb72c65059d1e4af0.png" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ჭრიკიშვილის მეუღლე: ავთოს სახელით, ბოდიშს ვუხდი მის გულშემატკივრებს" /></p><p><a href="/tcidaoba/dziudo/118117-beqa-ghviniashvili-chemi-azrith-amisgan-tragediis-sheqmna-ar-sheidzleba.html" target="_blank"><span style="color: #0000ff;"><strong>▶ ბექა ღვინიაშვილი: ჩემი აზრით, ამისგან ტრაგედიის შექმნა არ შეიძლება</strong></span></a></p><p><a href="/tcidaoba/dziudo/118083-irakli-cirekidzis-interviu-da-evropis-chempionatis-shefaseba-sanam-nakrebidan-gaathavisuflebdnen.html" target="_blank"><span style="color: #0000ff;"><strong>▶ ირაკლი ცირეკიძის ინტერვიუ და ევროპის ჩემპიონატის შეფასება, სანამ ნაკრებიდან გაათავისუფლებდნენ</strong></span></a></p><p><a href="/tcidaoba/dziudo/118046-irakli-cirekidze-saqarthvelos-dziudoisttha-nakrebs-aghar-gatsvrthnis.html" target="_blank"><span style="color: #0000ff;"><strong>▶ ირაკლი ცირეკიძე საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრებს აღარ გაწვრთნის</strong></span></a></p><p><a href="/tcidaoba/dziudo/117996-thushishvili-msajebma-dachagres-da-saqarthvelos-nakrebi-umedlod-darcha.html" target="_blank"><span style="color: #0000ff;"><strong>▶ თუშიშვილი მსაჯებმა დაჩაგრეს და საქართველოს ნაკრები უმედლოდ დარჩა</strong></span></a></p><p><br></p>
????????
ჭრიკიშვილი კი არა ქევხიშვილი მოაშორეთ ნაკრებს! ძიუდოს ნაკრების გაფარჩაკებაზე ფედერაციის პრეზიდეტია,აბა რისთვის იღებს იმხელა ხელფასს,უცხოეთში სეირნობაზე?
Nამდვილად გაგვახარებს აავთოს დაბრუნება, იმ ძველი ავთოს, უპირობო ფავორიტი რომ იყო ყველგან და ყოველთვის...მით უმეტეს, თU 90-ში დაგვიბრუნდება/ მისი დგომი არასდროს დამავიწყდება. არასოდეს არ მოხრილა ჩვენი ლომი.
ჯ ი ჯ ი
ავთო მებრძოლი ბიჭია, მისი ერთი სხვატკის ყურება სჯობია ბევრის მთლიანი შეხვედრების ნახვას,თუნდაც წააგოს, მაინც ღირსეულად ჭიდაობს. გელოდებით ავთო, 90-შიც გაგვიჭირდა მგონია.
კეთილისმსურველი
ძაან მიყვარს ჭრიკიშვილი,მაგრამ ჯობია ცოლს და სიდედრს ნუ გარევს თავის საქმეში.
ჭრიკიი! დაბრუნდი ჭრიკიი!