<p><p><p>ბულგარეთში გამართულ საერთაშორისო ტურნირზე ქართველმა აკრობატებმა წარმატებას მიაღწიეს.</p></p></p><p><p><p>გოგონათა გუნდი, რომლის წევრებიც <strong>მარიამ მღებრიშვილი</strong>, <strong>ნინო ბაიდაური</strong> და <strong>ლიზი ომიაძე</strong> არიან, 13-19 წლის ასაკობრივ კატეგორიაში მონაწილეობდა.</p></p></p><p><p><p>მათ მე-2 ადგილი დაიკავეს კომბინირებულ ვარჯიშსა და დინამიკურ ვარჯიშში და ერთი მესამე - ბალანსირებულ ვარჯიშში. ბავშვებს მუსიკის თანხლებით სხვადასხვა აკრობატული ილეთის შესრულება უწევდათ.</p></p></p><p>ტურნირში ექვსი ქვეყნის წარმომადგენლები სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიაში იღებდნენ მონაწილეობას. გოგონების მწვრთნელი <strong>მარიამ გიგოლაშვილი</strong> ამბობს, რომ მათ საკმაოდ რთული პროგრამა წარადგინეს და მონაწილეებს შეფასებებს საერთაშორისო კატეგორიის მსაჯები აძლევდნენ.</p><p>ქულების შეჯამების შემდეგ საქართველომ პირველი გუნდური ადგილი დაიკავა.</p><p><p><p>"ამ სამი გოგონას გარდა, წარდგენილი გვყავდა ბიჭების ოთხეული, ვაჟთა წყვილი და გოგონების წყვილი. ქულები შეიკრიბა, ჯამურად. საქართველო გავიდა პირველ ადგილზე. მეორეზე - ბულგარეთი, მესამეზე კი - ინგლისი" - ამბობს მწვრთნელი.</p></p></p><p>მისივე თქმით, ხშირად იღებენ მონაწილეობას ადგილობრივ თუ საერთაშორისო ტურნირებში და ბავშვებიც წარმატებას აღწევენ.<br></p>