<p><p><p>ხარკოვში ოლიმპიური თამაშების ორგზის გამარჯვებულის, მსოფლიოს და ევროპის ჩემპიონ ალექსეი ბარკალოვის ტრადიციულ, მე-14 საერთაშორისო ტურნირში უკრაინის, საქართველოს, ლიეტუვისა და აზერბაიჯანის წყალბურთელ ვაჟთა ახალგაზრდული ნაკრები გუნდები მონაწილეობენ.</p></p></p><p><p><p>შეჯიბრების პირველ დღეს ქართველებმა აზერბაიჯანელებს 21:1 აჯობეს, ხოლო მასპინძლებმა ლიეტუვას მოუგეს - 15:7.</p></p></p><p>გუშინ მე-2 ტურის პაექრობები გაიმართა. კვლავ იყოჩაღეს უკრაინელებმა - აზერბაიჯანს 21:4 სძლიეს. ქართველებმა ბალტიისპირელები დაჯაბნეს. <strong>ნოდარ ჩხარტიშვილისა</strong> და <strong>ოთარ ქოიავას</strong> შეგირდები, წინა დღესთან შედარებით, ლიეტუვასთან პირველ პერიოდში უფრო მოკრძალებულნი ჩანდნენ, თუმცა ეს მეტოქის სიძლიერითაც იყო გამოწვეული.</p><p><p><p>ანგარიში მეორე წუთზე <strong>საბა ტყეშელაშვილმა</strong> გახსნა. 2 წუთის შემდეგ ბალტიისპირელებმა წონასწორობა აღადგინეს. პერიოდის ბოლომდე<strong> ლუკა ჩიქოვანმა </strong>ისევ წინ გაიყვანა თანაგუნდელები. მეორე რვაწუთიანი მონაკვეთიც თანაბარ ბრძოლაში მიილია.</p></p></p><p><p><p>ქართველებმა 16 წუთის შემდეგ მაინც შეძლეს 2 ბურთით დაწინაურება. შესვენების მერე უპირატესობა ჩვენების მხარეს იყო და მათ მატჩიც ლოგიკურ დასასრულამდე მიიყვანეს.</p></p> <p><div style="padding-left: 30px;"><span style="text-decoration: underline;"></p><p></span></div></p> <strong>საქართველო-ლიეტუვა 14:4</strong></p><p><strong></strong>2:1, 3:2, 6:1, 3:0</p><p>საქართველო: ჩაგელიშვილი, კოზაშვილი (2), გოცირიძე, ბაგაშვილი, გელაშვილი, ს. ტყეშელაშვილი (2), ახვლედიანი (3), ვასაძე (1), გორგოძე (1), კირიაკიდი (2), ჩიქოვანი (3), ნ. ტყეშელაშვილი.</p><p>ორი ტურის შემდეგ ქულათა მაქსიმუმით ქართველები (ბ.35:5) და უკრაინელები (36:11) ლიდერობენ. მთავარი პრიზის მფლობელს მათი დღევანდელი მატჩი გამოავლენს.</p><p><br></p>