<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: facebook.com/GEOWF</div></p></p><p><p><p>ტაილანდში მიმდინარე მსოფლიო ჩემპიონატზე რეკორდი დაამყარა გოგა ჩხეიძემ. ქართველმა ძალოსანმა აკვრაში ევროპის რეკორდი 1 კილოგრამით გააუმჯობესა.</p></p></p><p><p><p>ტაილანდში მიმდინარე მესამე საშეჯიბრო დღეს ფიცარნაგზე 67 კგ წონითი კატეგორიის ძალოსნები გამოვიდნენ, სადაც საქართველოს ნაკრებიდან "B" ჯგუფში გოგა ჩხეიძემ იასპარეზა.</p></p></p><p><p><p>ქართველმა ძალოსანმა ატაცში 133/137 კგ დაძლია და მე-6 ადგილი დაიკავა, აკვრაში კი ძალოსანმა სამივე ცდა წარმატებით გამოიყენა 162/166/170 და მესამე საფეხურზე გავიდა. 170 კილოგრამის დამორჩილებით ჩხეიძემ ევროპის რეკორდი 1 კილოგრამით გააუმჯობესა, რომელიც მასვე ეკუთვნოდა.</p></p></p><p><p><p>ორჭიდის ჯამში მოგროვებული 307 კილოგრამით კი მეოთხე შედეგი აჩვენა.</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>მომზადებულია facebook.com/GEOWF-ის მიხედვით</strong></p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>