<p><p><p>UFC-ის პირველი რუსი ჩემპიონი ოლეგ ტაკტაროვი მორიგ ჯერზე თავის "ინსტაგრამლაივში" კავკასიელებზე თავის მაყურებლებს კრიტიკულ აზრებს უზიარებს. ამასთან ერთად, ოლეგი აღნიშნავს, რომ ხაბიბ და აბდულმანაპ ნურმაგომედოვებთან კონფლიქტი დასრულდა.</p></p></p><p><p><p>"აბდულმანაპთან კარგი ურთიერთობა მაქვს, ხაბიბს ვაპატიე. კავკასიელებზე ერთმა გარეწარმა მათქმევინა ცუდი. ხალხმა უკვე იცის."</p></p></p><p><p><p>რამდენიმე დღის წინ ტაკტაროვმა "ინსტაგრამის" ლაივით განაცხადა: "მე ჩვენს ქვეყანაში სიწყნარე და სიმშვიდე მინდა. მგონია, დესტაბილიზაცია სწორედ კავკასიიდან იწყება ხოლმე. ამიტომ პრობლემა თავშივე უნდა მოისპოს. ზუსტად ასე გააკეთა ჩემმა გმირმა, ომის გმირმა, სუვოროვის მარჯვენა ხელმა."</p></p></p><p><p><p> <p><p><p></p></p><br></p>
ძალიან კარგი, გეთანხმებით რუსეთის დესტაბილიზაცია ქანკასიიდან, კერძოდ საქართველოდან იწყებოდა ყოველთვის და იწყება, მომავალშიც იგივე გაგრძელდება თუ რუსეთი თავს არ დაგვანებებს... რუსებო, რით ვერ გაიგეთ რომ კავკასიელი ხალხი, განსაკუთრებით საქართველო არასოდეს შეურიგდება მონობას, ჩაგვრას... თქვენ რუსებო, ქართველებს როგორი კომფორტიც არ უნდა შეუქმნათ, ქართველი კაცი თავისუფალი თუ არ არის კომფორტით მაინც ვერ მოიყიდით, შეიძლება დროებით მაგრამ ბოლოს ისე გაგამწარებს რომ ყელში ამოგადენს შენს კომფორტებსაც და თქვენი მხრიდან ჩაგვრასაც... ამიტომ, თუ მიხვდით ყველაფერს მაშინ დაგვანებეთ თავი, თქვენ თქვენთვის და ჩვენ ჩვენთვის!
Ai es aris megobrebo meti araferi. Vigaca ityvis erti kacis azriao da maq shecdeba, tumca es arc erti kacis ambavia da arc oris pirvelad argvesmis eseti ram. Am pativcemuls kitxos vinmem kavkasiashi ruseti daupatijeblad xom ar aris mosuli?
ბმბ
კაცობრიობა კავკასიიდან იწყება შე გონებაჩლუნგო!
სიმშვიდე თუ გინდათ კავკასიაში, აცალეთ მშვიდად და უთქვენოდ ცხოვრება!
ss
სწორია ჩეჩენი მომღერალი: ,,სმერტ ვსეგდა ს სევერა შლა"