<p><p><p>დავით ყიფიანის სახელობის საქართველოს თასის გათამაშების ნახევარფინალურ მატჩში წყალტუბოს "სამგურალმა" საკუთარ მოედანზე საჩხერის "ჩიხურა" მიიღო და მეტოქე 2:0 დაამარცხა.</p></p></p><p><p><p>ანგარიში პირველი ტაიმის 29-ე წუთზე პაპუნა ფონიავამ გახსნა და მასპინძლებმაც პირველი ნახევარი მინიმალური სხვაობით მოიგეს - 1:0.</p></p></p><p><p><p>78-ე წუთზე "ჩიხურას" შემტევი წიქარიძის ჯარიმა წყალტუბოელთა კარის ხარიხამ მოიგერია, 2 წუთში კი სტუმრები კაცნაკრულები დარჩნენ - ნიკიტა ბასტრონმა 1-1-ზე გასული მეტოქეს წააქცია და წითელი ბარათი მიიღო.</p></p></p><p><p><p>მსაჯის მიერ დამატებულ 95-ე წუთზე კი სერგო კუხიანიძემ ჯერ საჯარიმოდან გამოსულ თორნიკე ზარქუას თავზე გადაუგდო ბურთი, შემდეგ კი ცარიელ კარში შეაგორა - 2:0.</p></p></p><p><p><p>წყალტუბოს "სამგურალი" კი 21 წლის შემდეგ საქართველოს თასის ფინალში გავიდა.</p></p><br></p>
მეორე ტაიმი სამგურალი დროის გაყვანაგაყვანაზე იყო გადასული ფაქტიურად მეკარის გარდა ყველა მოედანზე კოტრიალებდა მსაჯი ნოლი ყურადღება მათმა მწვრთნელმა მოიგო ეს თამაში ვულოცავ
ჩიხუ ფან
ეს არის მწვრთნელების ბრალი,ასეთ პრინციპულ თამაში ექსპერიმენტების ჩატარება არ შეიძლება შედეგი სახეზეა წაგების მენტალიტეტი მოქმედებს გუნდში ქაოსია ფეხბურთელები ერთმანეთს აკრიკიტებენ იმის მაგივრად გვერდით ედგნენ ერთმანეთ პირიქით არის სათამაშო დისციპლინა ნოლი
ჯაბა
ვულოცავთ "სამგურალს" უმაღლესი ლიგის გუნდთან გამარჯვებას, თან ორი ძირითადის ფეხბურთელი .აკლდათ.