ყვარყვარე თუთაბერი მიმაგონდა
წესდების დარღვევით ჩატარდა და მაგიტომ არ დაარეგისტრირა რეესტრმა აბუსერიძე.
ირაკლი
ზურა ნახე რა მდგომარეობაა საჯარო რეესტრი ეუბნება კერძო სტრუქტურას რომ ყრილობა არასწორად ჩაატარეთო და უდგენს ხარვეზს. ფორმალურად ეს სწორია მაგრამ სამართლებრივი თვალსაზრისით ამას ვერ დაადგენს ვერც ერთი მხარე არ აქვს უფლება იკვლიოს იქ რა მოხდა არ არის ეს მისი კომპეტენცია. ვინაიდან საჯარო რეესტრი მხოლოდ ფაქტს აფორმებს ანუ ვიღაცამ რაღაც ქნა და ეს უნდა დაადასტუროს. იქ იყო რამდენიმე საკითხი მაგ პრეზიდენტის და გამგეობის არჩევა. გამგეობის არჩევის ნაწილში გასაგებია პოზიცია მაგრამ პრეზიდენტის არჩევის ნაწილში აბსოლიტურად დაუსაბუთებელი. თუ ბაჩოს რაიმე პრეტენზია ჰქონდა ამისთვის არის სასამართლო და არა რეესტრი, საჯარო რეესტრს უნდა დაერეგისტრირებინა პრეზიდენტად აბუსერიძე და შემდეგ ედავათ მხარეებს სასამართლოში.
შარშან თებერვალში რომ ჩატარდა არჩევნები ქვორუმი არ შედგა, უნდა ყოფილიყო დელეგატების 2/3, ამის შემდეგ 1 თვის განმავლობაში უნდა ჩაატარო განმეორებითი არჩევნები სადაც ქვორუმი უკვე 1/2 გყოფნის, აბუსერუძემ ჩაატარა 10 თვეში (სადაც გაიმარჯვა) სადაც ქვორუმი ისევ 2/3 უნდა ყოფილიყო და არ შედგა ეს ქვორუმი, ანუ აბუსერიძე იძახდა, რომ პანდემიის გამო 1 თვის მაგივრად ჩავატარე 10 თვეში და უნდა ჩამითვალოთ როგორც განმეორებითიო, ანუ ისევ 1/2 ქვორუმითო. რეესტრი ბუნებრივია აფიქსირებს მხოლოდ ფაქტს და მაგათივე წესდებით იხელმძღვანელა და აბუ არ დაარეგისტრირა. აბუსერიძე უნდა წასულიყო სასამართლოში, იმიტომ რომ პანდემიის ან სხვა რაიმე ფორსმაჟირის გათვალისწინება მხოლოდ სასამართლოს პრეროგატივაა და არა რეესტრის, ანუ "მამენტ" ეხლაც რომ მოიგოს სასამართლო პრეზიდენტი აბუსერიძე გახდება. ოღონდ რატო არ მიდის და ამ გზას არჩევს მაგას ვერ ვხვდები
მადლობა მამუკა
დარღვევებით ჩატარდა არჩევნებიო და იმიტომ არ დაარეგისტრირა... ანუ რაღაც ვადებში უნდა ჩატარებულიყო და იმ ვადებში არ ჩატარდა