<p><p><p>ნიკოლოზ ბასილაშვილმა (33) მიუნხენის 250-ქულიანი ტურნირის ფინალში გერმანელ იან-ლენარდ შტრუფს (44) 6:4, 7:6 სძლია და გამარჯვებული გახდა. მას მეტოქის დასამარცხებლად საათი და 28 წუთი დასჭირდა.</p></p></p><p><p><p>პირველი სეტისას, რომელსაც ბასილაშვილი 4:2-ს იგებდა, მატჩი წვიმის გამო შეწყდა, თუმცა შემდეგ გაგრძელდა და ქართველი ჩოგბრურთელი 1:0 დაწინაურდა, მეორე სეტი 7:6 მოიგო და ტურნირის გამარჯვებული გახდა.</p></p></p><p><p><p>ბასილაშვილმა 250 სარეიტინგო ქულა და 21 655 ევრო გამოიმუშავა, ხოლო განახლებულ რეიტინგში მსოფლიოს 29-ე ჩოგანი გახდება.</p></p></p><p><p><p>ის ATP-ის ტურნირზე ფინალში მეშვიდედ გავიდა და ხუთჯერ იმარჯვა - ბოლოს წელს დოჰაში.</p></p></p><p><p><p>ფინალამდე ბასილასვილმა ბრაზილიელი ტიაგო მონტერიო (78), კოლუმბიელი დანიელ რივეროსი (114), სლოვაკი ნორბერტ გომბოსი (95) და ნორვეგიელი კასპერ რუუდი (24) დაამარცხა - ყველა ორ სეტში.</p></p></p><p><p><p>ნიკოლოზი ამის შემდეგ მადრიდის "მასტერსზე" იასპარეზებს, სადაც მისი პირველი მეტოქე ფრანგი ბენუა პერი (35) იქნება.</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
250 სარეიტინგო ქულა გამოიმუშავაო და ძალიანაც კარგი, მაგრამ საპრიზო თანხის შესახებ წერა სხვის ჯიბეში ფულის თვლას ჰგავს
...ქრისტე აღდგა! ქრისტე აღდგა! ქრისტე აღდგა! ყველას გილოცავთ ქრისტეს აღდგომის ბრწყინვალე დღესასწაულს!!!დიდი მადლობა უფალო, რომ შეეწიე ნიკოლოზს და დაეხმარე გამარჯვებაშო!!! დიდი მადლობა ნიკოლოზ ჩვენი გახარებისათვის!!! ბრწყინვალედ ჩატარებული ტურნირო!!! გილოცავთ ბ- ნო ნოდარ , თქვენს მეუღლესთან ერთად!!! ბედნიერებაა, , როდესაც ერთი შვილი თამაშპბს და მეორე შვილი ტრიბუნიდან გულშემატკივრობს ძმას!!! თენგო გილოცავ და თხოვნა მაქვს, იარე ნიკოლოზთან ერთად ყველა ტურნირზე!!!))) ნიკას ყველა გუკშემატკივარს გილოცავთ ნიკას გამარჯვებას , თან ამ ბრწყინვალე დღეს!!!! ქრისტე აღდგა!!!
მშვენიერი სააღდგომო საჩუქარი საქართველოს! მადლიერება და წინ ახალი წარმატებები!
aburjga
ნიკა გილოცავ ამ საღღდგომო გამარჯვებას! ქართველებში სტალინის შემდეგ მეორე კაცი ხარ ვინც გერმანელი გერმანიაში დაამარცხა! ახლა ომში გამარჯვების დღესასწაული 9 მაისი მოდის! ეს ჩვენთვის ასაკში მყოფი ქართველებისათვის კარგი საჩუქარია! წარმატებები მომავალ ტურნირებში!
ბრავო ნიკოლოზ! კიდევ მრავალჯერ გაგეხარებინოს შენი ქვეყანა.