<p>პარიზის გრანდ-სლემზე დღეს, 17 ოქტომბერს, საქმეში სამი ქართველი ძიუდოისტი ჩაერთო. ტატო გრიგალაშვილმა (-81) ფინალში გასვლა მოახერხა, ლუკა მაისურაძე (-90) და ონისე სანებლიძე (-100) მეოთხედფინალში დამარცხდნენ და ასპარეზობა რეპეშაჟში განაგრძეს, საიდანაც ბრინჯაოს მედლის შანსი მოიპოვეს.</p><p>გრიგალაშვილმა ჯერ მონღოლი ბატუნგა დაამარცხა და 1/4 ფინალში გავიდა, სადაც მასპინძელ გრანმისრთან ვაზარით აგებდა, თუმცა იპონით გაიმარჯვა.</p><p>ნახევარფინალში ტატოს მეტოქე იაპონელი სოტარო ფუჯივარა იყო. ქართველმა ძიუდოისტმა ვაზარით გაიმარჯვა და მცირე ინტერვალით, კიდევ ერთი ოქროს მედლის მოპოვების შანსი აქვს, რომლისთვისაც ასევე იაპონელ ტაკეში სასაკს დაუპირისპირდება.</p><p>რაც შეეხება მაისურაძეს - რუს ოგანისიანს აჯობა, ნახევარფინალში გადასასვლელ დაპირისპირებაში კი ძლიერ მეტოქე იაპონელი ლენტა ნაგასავასთან შიდოებით დამარცხდა.</p><p>ლუკამ რეპეშაჟში ვაჰიდ ბორჩაშვილს (ავსტრია) აჯობა და ბრიბჯაოს მედლის მოპოვების შანსი ფრანგ ალქსის მატიესტან აქვს.</p><p>სანებლიძემ ფრანგი საფარბაევი დაამარცხა, ამჟამად რუმინეთის სახელით მოასპარეზე ეშლი გონსალესთან კი იპონით წააგო.</p><p>რეპეშაჟში ონისემ მასპინძელ დელვერტს დამატებით დროში, ვაძარით სძლია და ბრინჯაოს მედლისთვის ბრძოლის უფლება მოიპოვა, სადაც ხორვატ ზლატკო კუმრიჩს შეხვდება.</p><p>შეგახსენებთ, საქართველოს ნაკრებს ბრინჯაო ეთერ ლიპარტელიანმა (-57) უკვე მოუპოვა.</p><p>ფინალური ბლოკი 19:00 საათიდან დაიწყება.</p><p><p><br></p>