<p>პეკინის ზამთრის ოლიმპიადაზე წარმატებული გამოსვლის შემდეგ ქართველმა მოციგურავე მორის ყვითელაშვილმა პირველი კომენტარი გააკეთა:</p><p>"თავდაჯერებულად და მშვიდად ვისრიალე - ორი ოთხმაგი ნახტომი და სამმაგი აქსელიც მქონდა. ახლა კარგად უნდა დავაკვირდე, როგორ შემაფასეს მსაჯებმა...</p><p>ყველაფერს კარგად გავაანალიზებთ. ემოციურადაც მშვენივრად ვარ, თუმცა ხასიათს ის მიფუჭებს, რომ პირბადეების ტარება გვიწევს და მაყურებლებიც არ გვესწრებიან. მიუხედავად ამისა, ოლიმპიადაზე გამოსვლა ერთი სიამოვნებაა".</p><p>შეგახსენებთ, ყვითელაშვილმა კაცების მოკლე პროგრამაში მე-5 ადგილი დაიკავა და ფინალში 10 თებერვალს, თავისუფალი პროგრამით იასპარეზებს. ის მე-20 მონაწილე იქნება.</p><p><p><br></p>
წარმატებები, ეგებ შესწვდეს ბრინჯაოს.ეს მართლაც დიდებული იქნება.
ძალიან კარგად ისრიალა და მგონი უფრო რთულადაც შეეძლო.გუნდურშიც ასეთი ქულები რომ მიეღო,მგონი ფინალურ ხუთეულში მოვხვდებოდით.ასეა თუ ისე,თავისუფალ პროგრამაში კიდევ უფრო უკეთ გამოსვლას ვუსურვებ.წარმატებები მორისს.