<p>"პაიდესთან" კონფერენს ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპის 1/8-ფინალური ეტაპის მატჩის წინ თბილისის "დინამოს" მთავარმა მწვრთნელმა გია ჭიაბრიშვილმა პრესკონფერენცია გამართა.</p><p>"ყოველი ჩვენი თამაში და ყოველი ეტაპის არის გამოწვევა, ამიტომ გუნდი მთლიანად სრული სერიოზულობით ემზადება. ფეხბურთელები არიან ძალიან მოტოვირებული და არ გვაქვს იმის საფუძველი, რომ ვინერვიულოთ. მე პირადად არ ვნერვიულობ იმაზე, რომ ჩემი ფეხბურთელი მოტივირებული იქნება თუ არა.</p><p>რეალურად დღეს ჩვენ არ ვართ ისე, რომ ვინმეზე ზევით ვიდგეთ. ამიტომ ჩვენი ყველა თამაშში 100%-ით მოტივიერებულები ვიქნებით და ბოლომდე დავიხარჯებით მინდორზე.</p><p>ბათუმში თამაში ევროტურნირების წინ ძალიან კარგი და მთლიანად ბევრი რაღაცა დაგვანახა, მაგრამ ესე არ ვუყურებ, რომ კონკრეტული რგოლის პრობლემა იყო. მთლიანად გუნდმა ვერ ითამაშა, იმ სიმაღლეზე არ ვიყავით და მოწინააღმდეგემ გვაჯობა. ყველა რგოლში, რომ გაძლიერება გვჭირდება ამაზე გეთანხმებით და ამ საკითხზე ვმუშაობთ.</p><p>ძალიან რთული დროა სატრანსფეროდ, მაგრამ ვცდილობთ. იგივე იმრანზე ძალიან ოპერატიულად კლუბმა იმუშავა და ძალიან კარგი ხარისხიანი ფეხბურთელი დავიმატეთ, რომელიც შეუძლია თამაშის წაყვანა და წაკითხვა.</p><p>ფუნქციონალურად იდეალურ მდგომარეობაში არ არის. განაცხადში იქნება და თუ მოგვეცემა საშუალება, მაშინ ვათამაშებთ.</p><p>რაც შეეხება მოწინააღმდეგეს, ჩემი შეხედულება ასეთია - იმაზე საუბარი, რასაც არ შევხებივარ, ძალიან რთულია. კი, ვნახულობთ, ვაანალიზებთ მათ თამაშებს, მაგრამ ჩვენ შევხევდრივართ ძალიან რთულ გუნდებსაც და გავსულვართ, ასევე ქართველები შევხედრივართ სუსტ გუნდებსაც და წაგვიგვია, ამიტომ, პროგნოზირება ჩემი საქმე არ არის... ჩემი საქმეა კონკრეტული ეს თამაში და ვალდებულნი ვართ ეს ეტაპი გავიაროთ და შემდეგ უკვე ვიფიქროთ "არარატ არმენიაზე", მაგრამ დღეს არის საფიქრალი "პაიდე" და ყველა გუნდში სიტუაციას ასე უყურებს", - თქვა ჭიაბრიშვილმა.<br></p>
ჭიაბრიშვილმა საქართველოს ნაკრების გაწვრთნაზე გააკეთა კომენტარი
კონფერენს ლიგაზე ქართული გუნდებიდან მხოლოდ "დინამოს" მატჩის ტრანსლაცია იგეგმება - სად შეგიძლიათ უყუროთ დღეს "პაიდესა" და "დინამოს" შეხვედრას