<p>კონფერენს ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპის პირველ მატჩში „საბურთალო“ „პარტიზანთან“ 0:1 დამარცხდა.</p><p><p><p>„საბურთალო“ უპირატესობას ფლობდა, მაგრამ მაინც წააგო. შესვენებაზე გორის სტადიონზე ჩვეულად შუქი ჩაქრა, თამაში 15 წუთის დაგვიანებით განახლდა და მასპინძელთა შეცდომის შედეგად სტუმრებმა დაწინაურება მოახერხეს. შეხვედრის დასასრულს თბილისური გუნდი შტურმზე გადავიდა, რამდენიმე მომენტი ვერ გამოიყენა და მარცხი განიცადა.</p></p></p><p><p><p>საპასუხო შეხვედრა 14 ივლისს ტირანაში ჩატარდება.</p></p></p><p><span style="text-decoration: underline;">გორი.“თენგიზ ბურჯანაძე“</span></p><p><strong>საბურთალო - პარტიზანი 0:1</strong></p><p>გოლი: კარა (47)</p><p>საბურთალო: მეგრელიშვილი, ჩადუნელი, კაკუბავა, ჯგერენაია (შ. ნონიკაშვილი 55), გოჩოლეიშვილი, მიოჩი (ო. მამაგეიშვილი 86), ქარდავა (გოშთელიანი 66), ტაბატაძე (გ. მამაგეიშვილი 87), გულიაშვილი, ლ. ნონიკაშვილი (ჯინჯოლავა 66), სიხარულიძე</p><p><p><p>პარტიზანი: ტაგჯა, ჰადროი, ბიტრი, ბიელიცა, ატანასკოსკი, მურატაი (ტელუჩი 84), მასანგა მატონდო, რარაი, ჰოტი (ნდრეკა 66), კარა, სკუკა (ცვეტანოსკი 74)</p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>
რა სამარცხვინო გუნდია საბურთალო, ან რა ფეხბურთელები ყავთ ვიღაც სასაცილო გულიაშვილი და ბებერი სიხარულიძე.ხეჩო ხომ საერთოდ