<p>ლაშა ბექაურმა ბუდაპეშტის მასტერსზე ჩემპიონობა რაჭაში სტიქიის შედეგად გარდაცვლილებს მიუძღვნა. ამის შესახებ განცხადება ძიუდოისტმა ფინალური მატჩის დასრულების შემდეგ გააკეთა.</p><p>მოგეხსენებათ, უნგრეთის დედაქალაქში ქართული ფინალი შედგა, სადაც ბექაურმა ლუკა მაისურაძეს აჯობა.</p><p>შოვში მომხდარი ტრაგედიის გამო 7 აგვისტო საქართველოში გლოვის დღეა. შესაბამისი გადაწყვეტილება ქვეყნის პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა მიიღო. ქვეყნის ტერიტორიაზე 00:00 საათიდან 8 აგვისტოს 00:00 საათამდე სახელმწიფო დროშები დაეშვება.</p><p>შოვში მეწყერი 3 აგვისტოს ჩამოწვა. ბოლო მონაცემებით, სტიქიის შედეგად გარდაცვლილია 18 ადამიანი. მაშველები 16 დაკარგულს უწყვეტ რეჟიმში ეძებენ.<br></p>
*
სწორი შენიშვნაა!!!!ქართველო სპორტსმენებო!!ინსტაგრამი და ფეისბუქი მარტო გართობისთვის არაა და ზოგჯერ შენი ქვეყნის და ხალხის ტკივილი უნდა გაიზიარო,კვარას ეს არასდროს ეშლება და არც ეხლა შეშლია!!!!!
საოცარი ახალგაზრდები,სასწაული მოქალაქეები და ადამიანები დავკარგეთ!!
საქართველო უპირველესად
მადლობა ლაშა!!ზოგიერთ ქართველ სპორტსმენს არც გახსენებია რომ გლოვის დღეებია საქართველოში!!!!
როგორი მძიმე თვეა აგვისტო საქართველოსთვის,გამძლეობა დაღუპულთა ოჯახებს!
რა მძიმე დღეები უდგას საქართველოს!!!
ლია
ვუთანაგრძნობ დაღუპულთა ოჯახებს და სრულიად საქართველოს,უდიდესი ტრაგედიაა!!