<p>კრისტალბეთ ეროვნული ლიგა განახლდა. "დინამო ბათუმმა" 16 აპრილის შემდეგ პირველად მოიგო საშინაო მატჩი. ახალი მწვრთნელის, გიორგი ჭიაბრიშვილის ხელმძღვანელობით სძლიეს "გაგრას" - 3:2.</p><p><strong>დინამო ბთ 3:2 გაგრა</strong></p><p>მოქმედმა ჩემპიონმა "დინამო ბათუმმა" მერვეადგილოსან "გაგრას" მოუგო. თავად ბათუმელები მეოთხე საფეხურზე არიან. სხვათა შორის, ბოლო 9 საშინაო შეხვედრაში გამარჯვება არ ჰქონდათ...</p><p>პირველი გოლი ანგოლელმა მარიო ბალბურდიამ გაიტანა თავურით. ბალბურდია ახალი მოსულია "დინამო ბათუმში" და მეოთხე გოლი მიითვალა. პირველი ტაიმის ბოლოს "გაგრას" გიორგი უბილავა გაუძევეს უხეშობისთვის...</p><p>მეორე ტაიმში, კერძოდ 62-ე წუთზე რევან ინჯგიამ 2:0 გახადა ანგარიში. ეს ინჯგიას პირველი გოლია ბათუმელთა მაისურით.</p><p>მალევე, "გაგრას" შემტევმა ბექა გაბისკირიამ ვანდერსონ სილვას შეცდომით ისარგებლა და ახლოდან გაიტანა - 2:1.</p><p><p><p>კიდევ ორი გოლი ვნახეთ. ჯერ ბათუმელთა უკრაინელმა ნახევარმცველმა არტემ მილჩენკომ შორიდან მშვენიერი დარტყმით... ეს მილჩენკოს პირველი გოლია კრისტალბეთ ეროვნულ ლიგაში. და ბოლოს "გაგრამ" ისევ შეამცირა სხვაობა - გაბისკირიას ჩაწოდებული ბურთი გიორგი ლომთაძემ გადაგზავნა კარში - 3:2.</p></p></p><p><p><p><strong>erovnuliliga.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> <p><p></strong></p></p><br></p>
რომ შეიცვლოს სახელი და ბათუმი დაირქვას უკეთესი იქნება
10 კაცს ძლივს მოუგეს?
ბათუმის "დინამო"
"დინამო ბათუმმა" კი არა, ბათუმის "დინამომ".