<p>ფიბა-ევროპამ მიმდინარე წლის მსაჯების ერთ-ერთი ბოლო დანიშვნები გამოაქვეყნა, რომელშიც საქართველოს 3 წარმომადგენელი ფიგურირებს. იშვიათად ხდება, რომ ყველა ჩვენებური ერთი და იგივე ტურნირს ემსახურებიან და ასეა ახლა. არბიტრები – მიხეილ ვართანოვი და კირილე თვაური, ასევე კომისარი მერაბ რატიშვილი ქალთა ევროპის თასის მეთექვსმეტედფინალის საპასუხო მატჩებზე იმუშავებენ.</p><p><p><p>თურქეთის ქალაქ სტამბოლში, თუმცა სხვადასხვა დღეებში იმუშავებენ ვართანოვი და რატიშვილი. პირველი 19 დეკემბერს "ბეშიქთაშისა" და პოლონური "გორჟუვის" მატჩს იმსაჯებს, რატიშვილი კი წინა დღეს "გალათასარაისა" და სერბული "ცრვენა ზვეზდას" შეხვედრაში იკომისრებს.</p></p></p><p>რაც შეეხება კირილე თვაურს, იგი ქალთა ევროპის თასის მატჩს ლიეტუვურ ქალაქ პალანგაში მოემსახურება. იგი "ნეპტუნას-ამბერტონისა" და ფრანგული "მონპელიეს" მატჩს იმსაჯებს.</p><p><strong>მიხეილ ვართანოვი (მსაჯი)</strong></p><p>19 დეკემბერი. ქალთა ევროპის თასი. სტამბოლი (თურქეთი)</p><p>ბეშიქთაში (სტამბოლი, თურქეთი) – გორჟუვი (პოლონეთი)</p><p><strong>კირილე თვაური (მსაჯი)</strong></p><p>18 დეკემბერი. ქალთა ევროპის თასი. პალანგა (ლიეტუვა)</p><p>ნეპტუნას-ამბერტონი (პალანგა, ლიეტუვა) – მონპელიე (საფრანგეთი)</p><p><strong>მერაბ რატიშვილი (კომისარი)</strong></p><p>18 დეკემბერი. ქალთა ევროპის თასი. სტამბოლი (თურქეთი)</p><p><p><p>გალათასარაი (სტამბოლი, თურქეთი) – ცრვენა ზვეზდა (ბელგრადი, სერბეთი)</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>GBF.GE</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> <p></strong></p></p><br></p>