<p>კვიპროსზე მიმდინარე 2025 წლის სამბოს ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა (დიდები) ისტორიაში პირველად 13 მედლის მოპოვება შეძლო.</p> <p> </p> <p>აღსანიშნავია, რომ მამაკაცებში სპორტულ სამბოში წარმოდგენილმა შვიდივე სპორტსმენმა დაიკავა საპრიზო ადგილები და გუნდურ ჩათვლაში მე-2 ადგილი მოვიპოვეთ.</p> <p> </p> <p>ასევე მნიშვნელოვანია საბრძოლო სამბოს სპორტსმენების შედეგები სამი ვერცხლი და ერთი ბრინჯაო.</p> <p> </p> <p>ევროპის ჩემპიონები (ოქროს მედლები):</p> <p> </p> <p>ნინო ოძელაშვილი – თბილისი | 72 კგ (სპორტული სამბო), ავთო მუკბანიანი – ლენტეხი | 64 კგ (სპორტული სამბო), ვიცე-ჩემპიონები (ვერცხლის მედლები): ვახტანგ ჩიდრაშვილი – თელავი | 58 კგ(სპორტული სამბო), რაულ თუთარაული – თბილისი | 71 კგ (საბრძოლო სამბო), გიორგი ეგნატაშვილი – თბილისი | 88 კგ (საბრძოლო სამბო), ირაკლი ტალახაძე – საჩხერე | 64 კგ (საბრძოლო სამბო) ბრინჯაოს მედლების მფლობელები, ომარი ნიაზაშვილი – თბილისი | 79 კგ (სპორტული სამბო), ელენე ქებაძე – ხელვაჩაური | +80 კგ (სპორტული სამბო), მიშიკო ნოზაძე – ხაშური | 98 კგ (სპორტული სამბო), გიგა სოფრომაძე – ქუთაისი | 58 კგ (საბრძოლო სამბო), ჯაბა თურქია – ფოთი | 71 კგ (სპორტული სამბო), უშანგი მარგიანი – სამტრედია | 88 კგ (სპორტული სამბო), გიორგი ჩაგელიშვილი – ქარელი | +98 კგ (სპორტული სამბო).</p> <p> </p> <p>წყარო: <strong>საქართველოს სამბოს ეროვნული ფედერაცია</strong></p>
"ყოველთვიურად გერიცხებათ ხელფასი, ოქროს მედლის შემდეგ შესაბამისი პრემიაც მიიღეთ" - სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს განცხადება