<p>პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძისა და პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილის ერთობლივი წარდგინების საფუძველზე, მიხეილ ყაველაშვილმა ძიუდოისტთა ეროვნული ნაკრების წევრები, მწვრთნელები და ძიუდოს ფედერაციის ხელმძღვანელობა ღირსების ორდენებითა და ღირსების მედლებით დააჯილდოვა.</p> <p>დაჯილდოების ცერემონიაზე, რომელიც დღეს პრეზიდენტის სასახლეში გაიმართა, მათ ძიუდოისტებს მიღწეული წარმატებები კიდევ ერთხელ მიულოცეს და მადლობა გადაუხადეს.</p> <p>საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის ცნობით, პრემიერ-მინისტრის გადაწყვეტილებით, საქართველოს ძიუდოისტთა ეროვნულ ნაკრებს, მსოფლიო ჩემპიონის ტიტულის მოპოვებასთან დაკავშირებით, ფულადი ჯილდო - მილიონი ლარი გადაეცემა.</p> <p> </p> <p>„სპორტი არის სწორედ ის სფერო, სადაც ჩვენ შეგვიძლია უმაღლეს დონეზე ავწიოთ ჩვენი ქვეყნის ეროვნული დროშა და შევასრულოთ ჩვენი ეროვნული ჰიმნი. მადლობა იმ დიდი სიხარულისთვის, რომელიც მოგვანიჭეთ. ჩვენ ხშირად ვსაუბრობთ იმაზე, რომ სპორტში გვაქვს განსაკუთრებული წარმატებები. პირველად შერეულ გუნდურ ასპარეზობაში ერთდროულად გავხდით როგორც მსოფლიოს, ისე ევროპის ჩემპიონები. დღეს ერთდროულად ვატარებთ ორივე ტიტულს და ამისთვის განსაკუთრებული მადლობა. ჩვენ ვცდილობთ, მაქსიმალურად ვიზრუნოთ სპორტის განვითარებაზე. გვაქვს კონკრეტული გეგმები და ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მიმართულებაა მულტიფუნქციური სპორტული ცენტრების შექმნა მთელი ქვეყნის მასშტაბით. ეს ხელს შეუწყობს როგორც მასობრივი სპორტის, ისე მაღალი მიღწევების სპორტის განვითარებას. მულტიფუნქციური ცენტრების განვითარების საბოლოო გეგმაში ძიუდოს განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა", - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.</p> <p> </p> <p>საქართველოსთვის გაწეული განსაკუთრებული ღვაწლისთვის საქართველოს სახელმწიფო ჯილდოთი - თამარ მეფის ორდენით დაჯილდოვდა საქართველოს ქალ ძიუდოისტთა ეროვნული ნაკრების წევრი, მსოფლიო ჩემპიონი ეთერ ლიპარტელიანი.</p> <p> </p> <p>ისტორიული სპორტული მიღწევისთვის ღირსების ორდენები გადაეცათ გიორგი სარდალაშვილს, ლუკა მაისურაძეს, მიხეილ ბახბახაშვილს, მარიამ ჭანტურიას, სოფიო სომხიშვილს, ეთერ ასკილაშვილს, საქართველოს ქალ ძიუდოისტთა ეროვნული ნაკრების მწვრთნელ კახაბერ მოცრაძეს, ძიუდოს ეროვნული ფედერაციის ვიცე-პრეზიდენტ გიორგი ათაბეგაშვილს და ძიუდოისტთა ეროვნული ნაკრების ექიმებს - ავთანდილ თელიას და გიორგი მგელაძეს.</p> <p> </p> <p>ღირსების მედლებით დაჯილდოვდნენ გიორგი ჯაბნიაშვილი, ირაკლი დემეტრაშვილი, საბა ინანეიშვილი, ნინო ლოლაძე, საქართველოს ძიუდოისტთა ეროვნული ნაკრების მწვრთნელი ნოდარ მეტრეველი, ძიუდოს ეროვნული ფედერაციის პრეზიდენტი ლევან ნოზაძე და ეროვნული ნაკრების ექიმი გიორგი კაზალიკაშვილი.</p> <p> </p> <p>წყარო: <strong>ინტერპრესნიუსი</strong></p>
მიშას
მიშა ჯან , შენ რომ ზიზღის მონა ხარ და ძილის წინ რომ დაფიქრდე , რატომ გძულს , ვერც კი ახსნი . ლოზუნგები ამოგიტივტივდება მარტო .🗣️
შენ რომელი "misha" ხარ???
ღირსები არიან ჯილდოების!!!
ჟორა
ეს ღირსეული ხალხის ღირსეული ჯილდოა. ვულოცავ დაჯილდოებულებს და მადლობა მთავრობას შრომის გულუხვი დაფასებისათვის. ასეთი სტიმული მეტის გარანტიას იძლევა.
ნინის
უარყოფითი ვინც დაგიწერა,ეგეთ უსამშობლოებს არ აწყოფთ მშვიდობა!
ვამაყობ, ჩვენი გოგო-ბიჭებით!
ყოჩღ მთავრობას! მართლაც ძალიან გაგვახარეს ჩვენმა ძიუდოისტებმა, განსაკუთრებით ეთო ლიპარტენიანმა! ალალი და უსაყვედურო!
ნინი
"ბიძვინა და მისი შნირების" დამსახურებაა, ამდენ ხანს საქართველოში მშვიდობა,რომ გვაქვს! ეს დააფასეთ!
დიდ მადლობას ვუხდი საქართველოს ხელისუფლებას! ის გამიხარდა თქვენი საქციელი, გინდამც ჩემთვის მოგიციათ ეს ორდენები და ფულადი ჯილდო!!!
'ერთი ბილეთი სოხუმამდე"-ში რომ დაარიგა შენმა სომეხმა სეხნიამ ორდენები ის არ ტეხავდა ხო და ჩვენს ლომებს რომ გადასცენ ეგ ტეხავს? თქვენნაირები რომ დარბიან რუსთაველზე იმიტომ არის ბიძვინა და მისი შნირები ამდენ ხანს სათავეში!