<p>საქართველოს ნაკრები, რომელსაც კვლავ ვერ დაეხმარა შენგელია, სტუმრად დახურულ ამხანაგურ მატჩში ჩეხეთთან 83:103 დამარცხდა.</p> <p> </p> <p>მწვრთნელმა ჯიკიჩმა მამუკელაშვილი დაასვენა, ანდრონიკაშვილი კი ათამაშა, რომელმაც პოლონეთთან სპარინგში მცირე ტრავმა მიიღო.</p> <p> </p> <p>ჩენი გუნდიდან 17-17 ქულა სანაძემ და შერმადინმა ჩააგდეს, 14 ქულა ბოლდუინმა (პლუს 9 პასი), 11 ქულა ბითაძემ (6 მოხსნა), 8 ბურჯანაძემ, 6 ფევაძემ, 5 ჯინჭარაძემ, 3 ანდრონიკაშვილმა, 2 კი - კორსანტიამ.</p> <p> </p> <p>საქართველოს ნაკრები ევრობასკეტამდე ბოლო შეხვედრას ისევ ჩეხეთთან, 21 აგვისტოს ჩაატარებს.</p>
მამუკელაშვილი ნბას კალათბურთლია და კონტრაქტის მიხედვით აკრძალული აქვს,გუნდთან ერთად ვარჯიშების დაწყება(ამაზე ადრე ეწერა),თუ სწორად მახსოვს,შეჯიბრის დაწყებამდე 16 დღეზე უფრო ადრე.გუნდიდან მიმაგრებული დამხმარე მას ამის უფლებას არ მისცემს.რა თქმა უნდა გუნდთან ერთად ვარჯიშებში მოგვიანებით ჩართვა,მისთვის ადვილი არ იქნება,შესაძლოა რაღაცა ტრავმაც ჰქონდეს და მიკროტრავმის მოსაშუშებლად,დასვენებაა აუცილებელი.ძირითადი ხუთეულის ყოველი წევრის ჯანმრთელობას,სასიცოცხლო მნიშვნელობა აქვს ნაკრებისათვის და ყოველი მათგანის გამოკლება,კატასტროფად გვექცევა,სკამის სიმოკლის გამო.ამიტომ ტრავმის გამიზეზების რისკის,მინიმუმამდე დაყვანას ცდილობენ,მწვრთნელები.ეს კარგი ცხოვრებით რომ არ არის გამოწვეული,მგონი ყველასთვის ცხადია.
ფეხბურთის ფედერაციის დამსახურებაა ნაკრები რო ევროპაზე გავიდა ეგკიარა ჯგუფიდანაც კობიაშვილმა გაიყვანა ფეხბურთულების დამსახურება იყო ნული უეფას აღმასკომში გიზით კაცი და რასმოასწრო ქართული ფეხბურთი ვისაც ოდნავ ესმის ფეხბურთი ამ ნაკრებს ორი სამი კაცის გარდა ფეხბურთელი არაყავს რის საბერძნეთის და პორტუგალიის მომგებია საქართველოს ნაკრები.კალათბურთის ფედერაცია ეხლა გახდა ცუდი 20წელი რას აკეთებდენ წინა ფედერაციის მესვეურები ფაჩულიას თაობა შედეგეგს დებდა,ჩინოსნები ბაირამობდენ ეხლა კიდე სანიკიძეო ის ძველი ფედერაციის მესვეურები სანამ არჩამოცილდებიან ფედერაციას მანამდე არაფერი არეშველება კალათბურთს.ისე კლავიატურა და ლანძღვა მაგრად გამოგვდის აი საქმის კეთება ნურასუკაცრავად ხვალრო ჯგუფიდან გავიდეს ნაკრები გადაბრუნდება პლასტიკა უცებ დღევანდელი თაობის დიდმა ნაწილმა ქომაგობა არიცის და ეს ძალიან სამწუხაროა.
ილია ჯაპსინიშვილი
ცა იისფრად მოქუფრულია!!!..გჯერათ?
არაა საჭირო ამდენი დაცინვა . ყველაფერს თავისი მიზეზი აქვს და საკმაოდ ხანგრძლივი უსუსური მართვის შედეგია დღეს რასაც ვხედავთ. ერთადერთს ვთხოვდი ჩვენს ბიჭებს, მოიჭერით კოსა , გაიპარსეთ წვერი, ჯიში ხომ მაინც გვაქვს კარგი, გამოაჩინეთ ნათელი სახეები. ძალიან დეპრესიულ, მძიმე შთაბეჭდილებას ტოვებენ.
წააგებდნენ აბა რას იზამდნენ, ფედერაციის პრეზიდენტმა არ იცის რა გააკეთოს, თან პარლამენტში იყოს და კანონშემოქმედებით პროცესებში მიიღოს მონაწილეობა, თან კალათბურს მიხედოს. მოკლედ ძაან გადაიღალა და ცოდვაა. ფეხბურთშიც ასე არ ხდება, ფედერაციის პრეზიდენტი პარლამენტში კანონებზეც მუშაობს და ძაან დაკავებულია. როგორც ფეხბურთი განიცდის რეგრეს ისე განიცდის კალათბურთი. ევროპის ჩემპიონატზე გასვლა შემთხვევითობა იყო, დონეს კი არ აუწევია. 1. ერთა ლიგა შემოიღეს 2. გაგვიმართლა საბერძნეთს სახლში რომ შევხვდით და ლუქსემბურგს. აბა არ შემოეღოთ ერთა ლიგა ან გასვლაზე გვქონოდა თამაში როგორ მოვიგებდით ნახავდით.
ურიგეთ ორდენები და „მოიგებენ“. ბოლოს როდის მიგეს არც მახსოვს?
მოიხსენით მაგ ორდენი და ისე ითამაშეთ, ხომ ხედავთ, გამძიმებთ. ;)
გელა-ს
ჯერ სად ხარ. კანცელარიაში ვახტანგ გორგასლის სახელობის პირველი ხარისხის მედლები ცქმუტავენ, ერთი სული აქვთ ჩვენს ლომებს, არა არწივებს, როდის ჩამოეკონწიალებიან მკერდზე. ხომ გაგიგია, ისეთი ჯარისკაცის რა ვთქვი, გენერლობაზე რომ არ ოცნებობდეს გულშიო. აი რას უმიზნებენ სინამდვილეში ჩვენი ფარის და კალათის ჯადოქრები. ისტორია უნდა გადაწერონ სასწრაფოდ, საარჩევნოდ მოესწრება ალბათ. ლონდარიძის ღიმილი და სანიკიძის მსუბუქი ხელი ფარავდეთ აწ და მარადის და უკუნითი უკუნისამდე.)))