Tanabari qulebis shemtvevashi burtebia mtavari,gauxsna turqetma da daichira....
თურქეთში გასვლითი თამაში იქნება ყველაფრის გადამწყვეტი ჩვენთვის და იმედია ამ თამაშისთვის ოპტიმალურ ფორმაში გვეყოლება ყველა ლიდერი. თუ სასწაული მოახდინეს ბიჭბმა და თურქებს გავსლა რამენაირად მოვუგეთ, ხოლო ესპანელებს საშინაო შეხვედრაში მაინც დავტყუეთ 1 ქულა ან მინიმუმ 6 ბურთის სხვაობით არ წავაგეთ, მეორე ადგილიდან გავალთ ფინალურ სტადიაზე და ეს მართლაც საოცრება იქნება! ისე, წარმოიდგინეთ რაოდენ კარგი შანსები გვექნებოდა, თბილისში თურქებთან თუნდაც ქულა რომ აგვეღო! ამიტომაა კონკრეტული თამაშის წინ სათანადო კონცენტრაცია და შემართება საჭირო, თუმცა რაც ჩავლილია იმას აღარ ეშველება, კარგი და საჭირო გაკვეთილი მივიღეთ თურქებთან საშინაო შეხვედრაში და იმედია ეს წაგვადგება განმეორებით შეხვადრამდე სწორი გზით მისასვლელად! P.s კაშია სათადარიგო სკამზე = 1-ით ნაკლებს პრობლემას ან გოლს.
რაიო?!
ცხადაძე არა ჩელებაძე. საიდან მოგიდთ მსგავსი იდეები თავში?! იმს მაგივრად რომ რომელიმე თანამედროვე ყაიდის მწვრთნელზე ისაუბროთ ისევ საბჭოთა დროის "ფიზ-ინსტიტუტის" განათლებისა და ცოდნის მქონე მწვრთნელებს მისტირით.
გაბათილება ჩვენი უნდა ნახო
სანიოლისადმი პატივისცემის მიუხედავად, მას ცხადაძე ჯობია. ახლანდელი მაღალი კლასის ფეხბურთელებით ცხადაძე თურქეთთან მინიმუმ არ წააგებდა არცერთ თამაშს. ისიც უნდა ითქვას, რომ ჩვენი ფეხბურთელები, განსაკუთრებით პირველ ტაიმში კი არ თამაშობდნენ, დადიოდნენ, არავითარი აგრესია - პრესინგი და ა. შ. არ იყო.
მაინც წავაგებთ ამათთან და უნდა შევუტიოთ. ვითამაშოთ მაინც და ისე წავაგოთ. ავტობუსის ჩაყენებას რა აზრი აქვს მაინც გაგვიტანენ და ერთი ბურთით ნაკლები იქნება თუ მეტი
ძალიან კაი, გადაუარა თურქეთს ესპანეთმა და მიუჩინა თავისი ადგილი რომ ბაქიბუქობდნენ ესპანეთს ჯოჯოხეთს მოვუწყობთო,ვის მოუწყვეს ჯოჯოხეთი ნახეს? ესპანეთი ჯგუფის უპირობო ფავორიტია და რეალურად მე-2 ადგილისთვის უნდა ვიომოთ, ამის გათვალისწინებით თურქების მარცხი მშვენიერია.
მოკლედ, 14 ოქტომბერს სვეტიცხოვლობას გვიწევს თურქეთში ფინალის თამაში. 1 თამაშია მოსაგები თურქეთან ან ესპანეთან . ბულგარეთი სათვალავში ჩასაგდები არაა ჩვენთვის.
ცუდი ისაა რომ თურქებს უკეთესი კალენდარი აქვთ. ჩვენ ორჯერ ესპანეთი და მერე თურქეთთან გასვლა. ყველა ვარიანტში თურქებს უნდა მოვუგოთ გასვლაზე. სხვანაირად არაფერი გამოვა. ვფიქრობ თურქები ბულგარელებს გაბრდღვნიან უფრო დიდი ანგარიშით,ვიდრე ჩვენ მოვუგეთ
მწარე
თუ ჩაიარა პირველი გამარჯვების ეიფორიამ, მაშინ გეტყვით. ჩვენები ბულგარეთთანაც სუსტები იყვნენ. პირველ წუთებზე ის ბურთი ჩვენ მეკარეს რომ არ მოხვედროდა, არ ვიცი რა მოხდებოდა. ანუ, აქაც სტარტი იყო უვარგისი. ორივე ცენტრალური მცველი ცუდად თამაშობს. კიდევ კარგი ბულგარელებს მეკარე არ უვარგოდათ. ოღონდ თურქებს ჩვენთან გაუმართლათ. ახლა ჩადგებიან სახლში დაცვაში და ფრეც აწყობთ გასასვლელად.