<p>საქართველოს საკალათბურთო ნაკრების მთავარი მწვრთნელი ალექსანდრ ჯიკიჩი ევრობასკეტზე მეოთხედფინალში გასულ 7 ნაკრების დამრიგებელთან ერთად ტურნირის საუკეთესო მწვრთნელის პრიზისთვის იბრძვის. </p> <p> </p> <p>FIBA თავის ოფიციალურ საიტზე გულშემატკივართა შორის გამოკითხვას ატარებს, თუ ვინ შეიძლება დასახელდეს ტურნირის საუკეთესო მენეჯერად. </p> <p> </p> <p>სერბი სპეციალისტისთვის ხმის მიცემა FIBA-ს ოფიციალურ საიტზე ამ <strong><a href="https://www.fiba.basketball/en/events/fiba-eurobasket-2025/news/who-will-be-named-best-coach-at-fiba-eurobasket-2025" target="_blank" rel="noopener">ლინკზე </a></strong>გადასვლით შეგიძლიათ. </p> <p> </p> <p>ამჟამად გამოკითხვას დიდი უპირატესობით (43%) თურქების მწვრთნელი ერგინ ატამანი ლიდერობს. მეორე პოზიციაზე 15%-ით ბერძენთა დამრიგებელი ვასილის სპანულისია. რაც შეეხება ჯიკიჩს, ის 8%-ით 4-5-ე ადგილებს პოლონეთის მწვრთნელ იგორ მილიჩიჩთან იყოფს. </p>