<p>საქართველოს ქალთა ეროვნულმა ნაკრებმა პირველ ოფიციალურ შეხვედრაში მასპინძელი რუმინეთი დიდი უპირატესობით, 43:0 დაამარცხა.</p> <p> </p> <p>ისტორიული შეხვედრა რაგბი ევროპის კონფერენც დივიზიონის ფარგლებში სნაგოვში, CSN Elisabeta Lipa-ზე გაიმართა. გიორგი მაისურაძის შეგირდები სრულად დომინირებდნენ და მეტოქეს 7 უპასუხო ლელო გაუტანეს.</p> <p> </p> <p>პირველ ტაიმში საქართველომ სამი ლელო გაიტანა. თავი ნინო წიკლაურმა, მარიამ ბერანძემ და თეონა ჩიტაიშვილმა გამოიჩინეს. ჩიტაიშვილმა მონაგარს ერთი გარდასახვაც შემატა - 17:0.</p> <p> </p> <p>მეორე ტაიმში ჩვენი გუნდის უპირატესობა კიდევ უფრო საგრძნობი გახდა რუმინეთს კიდევ 4 ლელო დავუდეთ. 5-5 ქულა ანა კაპანაძემ, ანანო ხაბულიანმა, მანონი საღარაძემ და ლიკა ხუფენიამ მიითვალეს. ჩიტაიშვილმა ამჯერად 4 გარდასახვა გამოიყენა და ისტორიულ მატჩში ისტორიული, პირველი გამარჯვება დააფიქსირა - 43:0.</p> <p> </p> <p>მატჩის საუკეთესო მოთამაშე ანა ხაბულიანი გახდა.</p> <p> </p> <p><strong>ქალთა რაგბი ევროპის კონფერენც დივიზიონი</strong></p> <p><strong>სნაგოვი (რუმინეთი). CSN Elisabeta Lipa</strong></p> <p><strong>რუმინეთი - საქართველო 0:43 (0:17)</strong></p> <p><strong>საქართველო</strong></p> <p><strong>ხაზი</strong>: 15. მანონი საღარაძე, 14. კირა დანელია, 13. ანანო ხაბულიანი, 12. ირმა გულიაშვილი, 11. მარიამ ბერანძე, 10. თეონა ჩიტაიშვილი (კაპ.), 9. სალომე საღარაძე;</p> <p><strong>შერკინება:</strong> 1. ანა რურუა, 2. თამარი მანაგაძე, 3. ანა კაპანაძე, 4. ნათია გავაშელიშვილი, 5. ლიკა ხუფენია, 6. სალომე მაკასარაშილი, 7. ნინო წიკლაური, 8. ანა დათიაშვილი.</p> <p><strong>მარქაფა:</strong> 16. მირანდა სააკიანი, 17. ანასტასია ახვლედიანი, 18. ნინო გოგოლიძე, 20. გურანდა ხიჯაკაძე, 21. თინი გორდეზიანი, 22. ვერო კუნდუხაშვილი, 23. ნინო მეფარიშვილი, 25. ტატა ბუზალაძე.</p> <p><strong>7 ლელო:</strong> წიკლაური, ბერანძე, ჩიტაიშვილი, კაპანაძე, ხაბულიანი, მ. საღარაძე, ხუფენია</p> <p><strong>4 გარდასახვა:</strong> ჩიტაიშვილი</p> <p> </p> <p><strong>Rugby.ge</strong></p>
გილოცავთ, გამეხარდა
ვულოცავ ჩვენ გოგოებს,წარმატებულ დებიუტს.იმედია სწრაფი პროგრესი ექნებათ,ადმინ,თქვენ კი,სტატიის სათაური შეასწორეთ.5 ქალა გიწერიათ,15 ქალას ნაცვლად.