<p>მსოფლიოს ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირის პირველ ტურში, სტუმრად საქართველოს ნაკრების დამარცხებას (92:79) უკრაინაში დიდი გამოხმაურება მოჰყვა.</p> <p> </p> <p>უკრაინის ეროვნულ გუნდში არ გამოცხადნენ ოლექსეი ლენი და დმიტრი სკაპინცევი. ადგილობრივი მედია წერს, რომ მათ საქციელს თბილისში გიჟური გამარჯვების შემდეგ კალათბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი მიხილ ბროდსკი სოციალურ ქსელში გამოქვეყნებული პოსტით გამოეხმაურა: „მადლობა, ბიჭებო. მოღალატეებს - სირცხვილი“.</p> <p> </p> <p>კომენტარი მატჩის საუკეთესო მოთამაშემ ოლექსანდრ კოვლიარმა გააკეთა: „მთავარი ამოცანა მათი ლიდერების შეჩერება იყო და ჩემი პარტნიორები შესანიშნავად გაისარჯენ. სწრაფ შეტევებზე გადავედით, განსაკუთრებით მეორე ტაიმში, ადვილი ქულების დაგროვების შესაძლებლობა მივიღეთ და მოვიგეთ.</p> <p> </p> <p>ლიდერის როლი? ჩემთვის ეს პირველ რიგში დიდი პატივი და პასუხისმგებლობაა. სამწვრთნელო შტაბი მენდობა, თანაგუნდელები კი იერიშების და თამაშის კონტროლის შესაძლებლობას მაძლევენ. ვცდილობ საქმე საუკეთესოდ შევასრულო“.</p>
-
За сборную . უვიცობა ყველაფერში.
დავით ფერაძე
Гиорги მამაშენს,საწყალს, ალბათ რაღაცა გამოეპარა,ეგონა ქართველი ხალხი იამაყებს ჩემი შვილით,როცა გაიზრდებაო, სადღეგრძელოც დალია ალბათ, შეიძლება თოფიც გაისროლა,მაგრამ სულ ტყუილად,შენგან მოღალატის მეტი არაფერი გამოვიდა. ფუ შენი და შენნაირების
nino
veravin damajerebs,rom tamashi gayiduli ar iyo.