<p>უკანასკნელ ხანს თბილისის „დინამოს“ 17 წლის ფეხბურთელი საბა ხარებაშვილი ევროპის არაერთ დიდ კლუბს დაუკავშირეს. ნიდერლანდურმა VoetbalPrimeur-მა წერილი გამოაქვეყნა, რომელშიც აღნიშნულია, რომ „აიაქსი“ დაცვის მარცხენა ფლანგის გაძლიერებას საჭიროებს და 12 კანდიდატს შორის ხარებაშვილია დასახელებული.</p> <p> </p> <p>გამოცემა წერს, რომ ამსტერდამული კლუბი ფინანსურ შესაძლებლობებში შეზღუდულია, ამიტომ მარცხენაფლანგელი იჯარით უნდა აიყვანოს ან შეღავათიან ფასში შეიძინოს და შეიძლება თანხა კენეტ ტეილორის „ლაციოში“ გაყიდვით გამოიმუშაოს.</p> <p> </p> <p>„ალბათ, ეს ამ სიაში ყველაზე ამბიციური სახელია. ხარებაშვილი მხოლოდ 17 წლისაა, მაგრამ თბილისის „დინამოს“ პირველ გუნდში უკვე 58 მატჩი ჩაატარა და საქართველოს ნაკრების წევრია. ის თავის პოზიციაზე მსოფლიოში ერთ-ერთ ყველაზე პერსპექტიულ ახალგაზრდა მოთამაშედ ითვლება. დარტყმებისა და ტექნიკური უნარების წყალობით, შეუძლია „აიაქსს“ დიდი სარგებელი მოუტანოს, თუმცა დაცვაში თამაშის გაუმჯობესება მართებს“, - აღნიშნულია სტატიაში.</p>
90 -იან წლებში ძაან მაგარი გუნდი ყავდა აიაქსს. ჩემპიონთა ლიგის ფინალს პირველად 95-ში ვუყურე აიაქსი-მილანი იყო, მაგარი თამაში იყო მე მილანს ვგულშემატკივრობდი ბოლო წუთებზე მოიგო აიაქსმა შეცვლაზე შესული კლუივერტის გოლით. მაგ თამაშიდან მოყოლებული დიდი სიმპატიები გამიჩნდა აიაქსის მიმართ, შემდეგ წელსაც უძლიერესი გუნდი ყავდათ და ფინალში გავიდნენ იქ იუვესთან წააგეს პენალტებში, შემდეგ წელს შოთა გადავიდა აიაქსში და მაგრად გამიხარდა, მერე ქინქლაძე რომ გადავიდა დიდი მოლოდინები მქონდა თუმცა გამიცრუვდა და მაგას ქინქლაძეს ვაბრალებდი. ერთი სიტყვით 1995 წლიდან მოყოლებული ვგულშემატკივრობდი აიაქსს, მაგრამ რაც მიქაუტაძეს გაუკეთეს მაგის შემდეგ შემძულდა ეგ გუნდი და არ მინდა მანდ ქართველის გადასვლა.
დ.დ.
ფიფიას ცოლის ნიფხავს შეწირული კიდევ ერთი ტალანტი .
ჯუმბერ,ხვიჩა ხომ თამაშობდა რუსეთში,ცუდად ითამაშა?თუ ვინმემ სიმართლე დაწერა,დაერიეთ პროვინციელი შოვინისტები და ლანძღავთ ყველას!
სურიკ, მართლა ეგეთი შტერი ხარ თუ ძალით იშტერებ თავს, შე ხიხო? ))))
შაქრო პაპა
პარკაძე უკვე მოაწყეს ბაიერნში?))