<p>ხაბაროვსკულ გუნდში ქართველების მომავალი რამდენიმე დღეში გაირკვევა <br> ხაბაროვსკში სჯეროდათ, რომ ქართველი მთავარი მწვრთნელი და ფეხბურთელები "სკა-ენერგიას" რუსეთის პრემიერლიგაში გადაიყვანდნენ, მაგრამ იმედი გაუცრუვდათ - გიორგი დარასელიას გაწვრთნილმა გუნდმა "როსტოვთან" პლეი ოფში ორივე მატჩი დათმო და ასპარეზობას გაისადაც პირველ ლიგაში გააგრძელებს.</p><p>საპასუხო მატჩში დამარცხების შემდეგ Sportbox.ru-მ ინტერვიუ "სკა-ენერგიას" გენერალურ დირექტორს, სერგეი ფელდმანს ჩამოართვა, სადაც გუნდში ქართული დიასპორის მომავალზეც ჰკითხა.</p><p>- სამწუხაროდ, ისე გამოვიდა, რომ გადამწყვეტი მატჩის წინ, ლაშა სალუქვაძესთან ერთად, ოთარ მარცვალაძე და გოჩა ხოჯავაც გამოგვაკლდნენ. "როსტოვი" გაცილებით მაღალი კლასის გუნდია და გვაჯობა. თუმცა ბიჭებმა თავი არ დაზოგეს და ბოლომდე იბრძოლეს.</p><p><strong>- </strong><strong>მომავალ სეზონშიც </strong><strong>დარჩება თუ არა გუნდში ქართული დიასპორა გიორგი დარასელიას ხელმძღვანელობით? </strong></p><p>- რამდენიმე დღეში კლუბის საბჭოს შეკრება გაიმართება და გუნდის შემადგენლობაზე იქ ვიმსჯელებთ. რა თქმა უნდა, განვიხილავთ მომავალი სეზონისთვის ბიუჯეტსაც - რისკენ და როგორ უნდა ვიაროთ.</p><p>ცვლილებები იქნება. ზოგიერთ მოთამაშეს კონტრაქტი დაუსრულდა, ისევე, როგორც მთავარ მწვრთნელს.</p><p><strong>- სხვა სიტყვებით, შესაძლებელია, დარასელიამ ხაბაროვსკი დატოვოს? </strong></p><p>- მოვლენათა ასეთი განვითარება გამორიცხული არაა - ყველაფერი შეიძლება.</p><p><span style="color: #ff0000;"><strong>ასევე იხილეთ:</strong></span></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/legionerebi/50381-qarthvelebis-qska-energiamq-rusethis-premierligashi-ver-sheabija.html" target="_blank">ქართველების "სკა-ენერგიამ" რუსეთის პრემიერლიგაში ვერ შეაბიჯა</a></p>