<p>რეიტინგში პირველობას მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონი ესპანეთის ნაკრები ინარჩუნებს <br> გამოქვეყნდა ფიფა/კოკა-კოლას ივნისის სანაკრებო რეიტინგი, რომელშიც საქართველოს ეროვნული ნაკრები, წინა თვის მონაცემების მსგავსად, კვლავაც 96-ე ადგილზეა.</p><p>ევროპის მასშტაბით, თემურ ქეცბაიას გუნდი 53 ქვეყანას შორის მე-40 პოზიციას იკავებს.</p><p>საქართველოს ნაკრებმა 2 და 5 ივნისს ამხანაგური მატჩები ირლანდიასა და დანიასთან სტუმრად გამართა. ჩვენი ეროვნული გუნდი ირლანდიაში 0:4 დამარცხდა, დანიაში კი - 1:2.</p><p>რაც შეეხება მსოფლიოს 2014 წლის მუნდიალის შესარჩევ ციკლში საქართველოს ეროვნული გუნდის მეტოქეებს, პირველობას ინარჩუნებს მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონი ესპანეთის ნაკრები. წინა თვის მსგავსად, მე-18 ადგილზეა საფრანგეთის ნაკრები.</p><p>ორი საფეხურით დაწინაურდა ბელორუსი და 67-ეა, ხოლო ფინეთი - 84-ე, რომელიც ერთით დაქვეითდა.</p><p><span style="color: #ff0000;"><strong>ფიფა/კოკა-კოლას ივნისის თვის რეიტინგის პირველი ოცეული</strong></span></p><p><img src="pictures/artimages/image18/b6ab50b57e9d3c870fae67fe72162777.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="საქართველოს ნაკრები ფიფას რეიტინგში 96-ე პოზიციაზე რჩება" /></p><p><span style="color: #ff0000;"></p><p><strong>ასევე იხილეთ:</strong></span></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/erovnuli-nakrebi/50493-dania-saqarthvelo-21-usachuqrod-arc-dania-davtoveth-video.html" target="_blank">დანია-საქართველო 2:1 - უსაჩუქროდ არც დანია დავტოვეთ [VIDEO]</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/erovnuli-nakrebi/50356-irlandia-saqarthvelo-40-gundi-romelsac-momavali-ar-aqvs-video.html" target="_blank">ირლანდია-საქართველო 4:0 - გუნდი, რომელსაც მომავალი არ აქვს [VIDEO]</a></p>