<p>30 მაისს, თბილისში აბაიომი სეუნ ოვონიკოკო ჩამოვიდა, რომელიც 9 თვის განმავლობაში უკრაინაში, ლუცკის "ვოლინის" ღირსებას იცავდა <br> 30 მაისს, თბილისში აბაიომი სეუნ ოვონიკოკო ჩამოვიდა, რომელიც 9 თვის განმავლობაში უკრაინაში, ლუცკის "ვოლინის" ღირსებას იცავდა.</p><p>20 წლის ფორვარდს უკრაინულ კლუბთან იჯარა 31 მაისს დაუმთავრდა და გარკვეული პერიოდის განმავლობაში თბილისში დარჩება - შეგახსენებთ, რომ ნიგერიელი თავდამსხმელი საქართველოს პასპორტის მფლობელია და მისი ტრანსფერი დღემდე "გაგრას" ეკუთვნის.</p><p>კლუბის საზოგადოებასთან ურთიერთობის და იურიდიული სამსახურის ხელმძღვანელის მიხეილ აფხაზავას თქმით, უახლოეს პერიოდში გადაწყდება, სად გააგრძელებს ფეხბურთელი კარიერას - ისევ უკრაინაში, "გაგრაში" თუ რომელიმე სხვა ქვეყანაში. მაგრამ დაინტერესებული კლუბების შესახებ აფხაზავა არაფერს ამბობს.</p><p>20 წლის აბაიომი ოვონიკოკო "გაგრას" გაზრდილია - ის საქართველოში 16 წლიდან ვარჯიშობდა, თუმცა, მანამდე სტაჟირებაზე მოსკოვის ცსკა-ში იმყოფებოდა.</p><p>ოვონიკოკომ გულშემატკივრებს თავი 2010-11 წლების სეზონში დაამახსოვრა, როდესაც პირველი ლიგის "გაგრას" შემადგენლობაში საქართველოს თასის მფლობელი გახდა, პირადად მან კი ბევრი ბურთიც გაიტანა და საგოლე გადაცემებიც შეასრულა.</p><p>ნახევარფინალში ოვონიკოკომ "ვიტ ჯორჯიასთან" ორ მატჩში 4 გოლი გაიტანა. მაგრამ ფინალში არ უთამაშია, რადგან მატჩამდე ჯვარედინი იოგები გაუწყდა.</p><p>ერთწლიანი იძულებითი შესვენების შემდეგ "ზესტაფონში" ჩაირიცხა, გუნდთან ერთად ჩემპიონობა მოიპოვა და ჩემპიონთა ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპზე ბაქოს "ნეფთჩისთან" მარცხის შემდეგ, ნიგერიელმა უკრაინას "გაგრას" ყოფილი მწვრთნელის, ანატოლი პისკოვეცის რეკომენდაციით მიაშურა.</p><p>ლუცკის "ვოლინის" რიგებში ოვინიკოკომ უკრაინის პრემიერლიგის დასრულებულ სეზონში 15 მატჩში მხოლოდ 1 გოლი მიითვალა.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>
"საქართველოში მე-3 ლიგაში ვთამაშობდი და ჩეხეთის ერთ-ერთ საუკეთესო კლუბში გადავედი"