<p>რუსეთის პრემიერლიგის "კრასნოდარის" ოფიციალური საიტი იუწყება, რომ გუნდი ავსტრიულ შეკრებაზე ერთ-ერთ სპარინგ-მატჩს საქართველოს ჩემპიონებთან გეგმავს <br> ჯერჯერობით თბილისის "დინამოს" ევროთასებისთვის სამზადისის გეგმა და საკონტროლო მატჩების განრიგი ოფიციალურად არ გამოუცხადებია, თუმცა, როგორც ირკვევა, საქართველოს ჩემპიონები შეკრებას ავსტრიაში გაივლიან.</p><p>რუსეთის პრემიერლიგის "კრასნოდარის" ოფიციალური საიტი იუწყება, რომ გუნდი ავსტრიულ შეკრებაზე ერთ-ერთ სპარინგ-მატჩს სწორედ <strong>დუშან უჰრინის</strong> გაწვრთნილებთან გეგმავს.</p><p>"კრასნოდარისა" და თბილისის "დინამოს" შეხვედრა 30 ივნისისთვისაა დაანონსებული, თუმცა საიტი არც იმას გამორიცხავს, რომ საქართველოს ჩემპიონებთან შეხვედრა რაიმე მიზეზით არც შედგეს...</p><p>შეგახსენებთ, რომ საქართველოს ჩემპიონები წელს ჩემპიონთა ლიგაში მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპიდან ჩაერთვებიან.</p><p>ამასობაში კი თბილისის "დინამოს" ოფიციალური საიტი იუწყება, რომ 10 ივნისს დინამოელებმა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის სპორტული მედიცინისა და რეაბილიტაციის ფაკულტეტის ბაზასთან არსებულ კლინიკაში სამედიცინო შემოწმება გაიარეს.</p><p><strong>მერაბ ვარძუკაშვილი</strong> ("დინამო თბილისის" მთავარი ექიმი): <em>"თუკი ლეგიონერებს არ ჩავთვლით, სამედი</em><em>ცინო შემოწმება, ფაქტობრივად, ყველა ფეხბურთელმა გაიარა. შეიძლება ითქვას, რომ დღევანდელი სამედიცინო შემოწმება ფეხბურთელებმა წარმატებით გაიარეს".</em></p><p><span style="color: #ff0000;"><strong>ასევე იხილეთ:</strong></span></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/skhvadaskhva/49720-thbilisis-qdinamoq-somkhethis-chempions-17-ivniss-daupirispirdeba.html" target="_blank">თბილისის "დინამო" სომხეთის ჩემპიონს 17 ივნისს დაუპირისპირდება</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/chempionati/50564-thbilisis-qdinamoq-5-fekhburthels-daemshvidoba.html" target="_blank">თბილისის "დინამო" 5 ფეხბურთელს დაემშვიდობა</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/chempionati/50158-jaba-dvali-thbilisis-qdinamoq-is-klubi-ar-aris-saidanac-garbian.html" target="_blank">ჯაბა დვალი: თბილისის "დინამო" ის კლუბი არ არის, საიდანაც გარბიან</a></p><p><a href="/fexburti/qarthuli-fekhburthi/legionerebi/50655-nukri-revishvili-qkrasnodarsq-didi-albathobith-datovebs.html" target="_blank">ნუკრი რევიშვილი "კრასნოდარს", დიდი ალბათობით, დატოვებს</a></p>